Logika wydaje się końcowym przystankiem ludzkiego myślenia. Potrafimy zredukować nauki przyrodnicze do matematyki, a matematykę do logiki, lecz wygląda na to, że nie ma nic, do czego moglibyśmy zredukować logikę
/John David Barrow/
Jak wiecie, nasza archimedesowa ekipa po prostu kocha matematykę i absolutnie wszystko, co jest z nią związane. Chętnie też dzielimy się z Wami różnymi pomysłami, na kreatywne poznawanie matematyki. Pokazując różne gry, zabawy, klocki, czy książki, mamy nadzieję zachęcić Wasze dzieciaki do poznawania i polubienia tej naprawdę fajnej dziedziny nauki. Matematyka bowiem, to nie tylko dodawanie i odejmowanie, mnożenie i dzielenie czy ułamki i procenty. Matematyka to przede wszystkim sztuka logicznego myślenia! A jeżeli macie ochotę naprawdę rozruszać swoje szare komórki to koniecznie sięgnijcie po serię Kieszonkowiec logiczny od Wydawnictwa EDGARD. My ostatnio wzbogaciliśmy naszą kolekcję gier edukacyjnych o dwie nowe rewelacyjne pozycje z tej serii. Kieszonkowiec logiczny – Na logikę oraz kieszonkowiec – IQ, wciągają graczy niczym żarłoczna czarna dziura!
Jednym słowem super zabawa i dreszczyk niezapomnianych emocji!!!
Czarny pas intelektu
Zalecany wiek uczestników zabawy to 12+. My bawiliśmy się rodzinnie i najmłodszy uczestnik miał 9-lat, a najstarszy… emerytowanym inżynierem. Według nas granica wiekowa jest zatem dość umowna i spokojnie można spróbować rozwiązywać zagadki z młodszymi dziećmi. Poziom zagadek jest dość zróżnicowany i obok pytań bardzo łatwych, zalazły się i takie, które… zawstydziły nawet starszą część naszej rodziny. Wszyscy jednak jesteśmy zgodni co do tego, że taki Kieszonkowiec logiczny – Na logikę oraz IQ, to naprawdę fajna zabawa i… doskonały pomysł na prezent nie tylko dla dzieci.
Na logikę rośnie IQ
Poziom zagadek gwarantuje świetną zabawę całej rodzinie. Wytrawni wyjadacze zagadek i łamigłówek logicznych być może nie będą mieć takich trudności jak my. Niestety zdarzało nam się, że potrafiliśmy od razu wskazać prawidłowej odpowiedzi. Czasem zagadki najłatwiejsze okazywały się całkiem trudne. Innym razem łamigłówki „z najwyższej półki” najszybciej rozwiązywała najmłodsza część rodziny. Wszyscy jednak jesteśmy zgodni co do tego, że taki Kieszonkowiec logiczny – Na logikę oraz IQ, to długie godziny super zabawy i… nauki „przy okazji”. A takie rozwiązania kochamy najbardziej!
W pakiecie Na logikę znajdziecie zestaw 69 zagadek logicznych, natomiast Kieszonkowiec logiczny – IQ to kompilacja aż 109 takich rozgrywek umysłowych.
Różne poziomy trudności, wielotorowe sposoby dochodzenia do prawdy i… logika matematyczna najwyższych lotów.
Gracz nie pozostaje jednak samotny w swoich umysłowych podróżach. W razie trudności zawsze można skorzystać z pomocy…
Graj i… zostań drugim Einsteinem
Naszym zdaniem zabawy karciane: Kieszonkowiec logiczny – Na logikę i kieszonkowiec IQ – to bardzo ciekawy pomysł, który pojawił się na polskim rynku gier edukacyjnych. Podstawowe atuty to piękno prostoty i poręczność oraz całkiem ładne wykonanie.
Takie „kompaktowe zestawy” z powodzeniem można wrzucić do torebki, plecaka czy walizki i… zaskoczyć swoje dzieci, wtedy kiedy właśnie zaczynają się nudzić podczas długiej podróży! A może spróbujecie wykorzystać kieszonkowce logiczne podczas nadchodzących świątecznych spotkań rodzinnych?
Gwarantujemy wam, że zabawa będzie naprawdę świetna!
Kieszonkowiec logiczny – Na logikę oraz IQ, z pewnością śmiało można wykorzystać także w szkole, jako świetną pomoc dydaktyczną na lekcjach matematyki, czy na zajęciach kółka matematycznego! Zadowolenie powinni być również i edukatorzy domowi, ponieważ jest to całkiem interesujące rozwiązanie pozwalające zrezygnować ze sztampowego wykorzystywania podręczników czy nudnych zbiorów zadań.
Należy jednak pamiętać, że przy częstym i intensywnym użytkowaniu karty mogą niestety dość szybko ulec zniszczeniu. Karty nie są też wodoodporne, o czym dość boleśnie przekonaliśmy się, niechcący wylewając podczas gry szklankę soku. Na szczęście takie wypadki zdarzają się tylko czasami!
Logiczne możliwości naszego mózgu
Kieszonkowiec logiczny – Na logikę i IQ to świetne pakiety, które nie tylko trenują sztukę logicznego myślenia, ale także ćwiczą naszą koncentrację. Ciekawym posunięciem jest zastosowanie szybkiej autokontroli przy każdym z typów zagadek. Na odwrocie każdej karty gracz odnajduje prawidłowe rozwiązanie wraz ze zgrabnym komentarzem merytorycznym. Ma to szczególnie duże znaczenie zwłaszcza dla młodszych użytkowników. Dodatkowo karty mają oznaczenia stopnia trudności danej zagadki. Jedna gwiazdka oznacza zadanie łatwe, dwie gwiazdki – średnie a trzy to już sygnał, że jest zadanie trudne. Naszym zdaniem takie rozwiązania dydaktyczne pozwalają na tworzenie własnych kreatywnych wersji zabaw logicznych.
My z czystym sumieniem wszystkim bardzo polecamy Kieszonkowiec logiczny – Na logikę i pakiet IQ i życzymy udanej zabawy! Ale pamiętajcie – to jest tylko zabawa, a nie szkolny czy akademicki podręcznik do nauki matematyki czy logiki! Tu spotkacie logikę matematyczną wyjętą prosto z życia codziennego, a nie nudnego starego podręcznika!
Kieszonkowiec logiczny i jego przyjaciele
Seria Kieszonkowiec od EDGARD to jednak nie tylko logika. Możecie też wykorzystać inne pakiety z tej serii. O kieszonkowcach matematycznych i logicznych pisaliśmy w poście: Kieszonkowiec matematyczny czyli mądry prezent dla całej rodziny.
Rewelacyjne są również kieszonkowce geograficzne: Gdzie Rzym a gdzie Krym – Kieszonkowiec geograficzny, Obieżyświat – kieszonkowiec geograficzny oraz przyrodniczy: Kieszonkowiec przyrodniczy – ZOO liga.
A na deser proponujemy Wam jeszcze Kieszonkowce do nauki języka angielskiego: Remember & FORGET – angielski kieszonkowiec dla opornych.
Logiczne zakończenie
Naszym zdaniem Kieszonkowiec logiczny – Na logikę i pakiet IQ to całkiem fajny i bardzo oryginalny pomysł na prezent pod choinkę. Warto zainwestować w oba zestawy, chociaż przyznam szczerze, nam bardziej przypadł do gustu kieszonkowiec – IQ. Autorem wszystkich 109 zagadek tego pakietu jest Albert Owsianka. Natomiast za projekt, skład i ilustracje odpowiada Danka Łukasiewicz. Według nas zestaw ten jest zdecydowanie bardziej udany, tak merytorycznie jak i graficznie. Tu widać większą różnorodność form i stylów, co razem tworzy wyborną ucztę dla zmysłów. Zagadki i łamigłówki podane w tej formie zdecydowanie bardziej do nas przemawiają.
Autorem drugiego pakietu – Na logikę jest Justyna Śnieżek, natomiast za grafikę odpowiada Danka Fukowska. W tym przypadku design jest raczej minimalistyczny, ale być może dzięki temu nie ma problemu z czytelnością. Naszym zdaniem grafika jest całkiem nieźle dobrana i świetnie komponuje się z całością serii Kieszonkowców. Całość sprawia wrażenie czegoś lekkiego, świeżego, takiego młodzieżowego i… zdecydowanie bardziej kojarzy się z zabawą niż ciężką nauką.
Nasza archimedesowa ekipa zdecydowanie lubi i… szczerze poleca cała serię Kieszonkowców!
Nasza ocena: bardzo dobry
Zapraszamy do przeczytania innych naszych matematycznych postów z cyklu: "Matematyka jest piękna"
Post nie posiada komentarzy, a od jego publikacji minęło bardzo dużo czasu. Komentowanie zostało wyłączone.