Gdy większość materiału została już opanowana (zostało tylko utrwalanie), część egzaminów pomyślnie zaliczona, pogoda za oknem coraz bardziej zachęcała do wyjścia z domu, ciekawych wydarzeń edukacyjnych odbywało się bez liku – cóż zostało nam robić? Kreatywnie, ciekawie i twórczo spędzać czas! I tak podjęte przez nasz działania przerodziły się w kreatywny kwiecień w edukacji domowej. Oto projekty i wydarzenia w których braliśmy udział:
Wielkanocne opowiadanie autorstwa Marysi
Nasza córcia postanowiła napisać opowiadanie pt. „Asiowe Alleluja czyli… Wielkanoc dla dociekliwych„. Samodzielnie wykonała i zilustrowała swoją książeczkę.
Obejrzeć i przeczytać książeczkę można w naszym poście: Pisanie nie jest trudne czyli ćwiczenia redakcyjne na Wielkanoc
Poznajemy style architektoniczne: architektura romańska, gotycka i barokowa
Kościół i klasztor OO. Franciszkanów – słuchamy Chóru Cecyliańskiego
Kościół św. Piotra i Pawła, św. Andrzeja i Mariacki
Kościół Św. Katarzyny i klasztor OO. Augustianów
Odpust w kościele św. Benedykta na Wzgórzu Lasoty – (Rękawka)
Słowiańskie Zaświaty – Słowiańska część święta Rękawki (przy Kopcu Krakusa)
Tak jak obiecaliśmy w poprzednim podsumowaniu, także i w tym miesiącu nie mogło zabraknąć Słowian. Z naszą obszerną relacją (filmy i zdjęcia) ze Święta Rękawki 2018 można zapoznać się we wpisie: Rękawka 2018 – Słowiańskie zaświaty.
Wystawa w Galerii Sztuki: Andrzej Semen – Góry
Indyjskie Święto Holi w Nowohuckim Centrum Kultury
Zapraszamy do zapoznania się z nasza relacją z tego wydarzenia (zdjęcia i dużo filmów) zawartą we wpisie: Święto Holi – Festival of colours Kraków 2018
Więcej filmów ze święta Holi 2018 zobaczycie na kanale Zabawy z Archimedesem w serwisie Youtube.
Rozpoczęcie nowego sezonu w Parku Edukacji Globalnej Wioski Świata
„Przepraszam, czy może była tu melina… w 1920 roku.„
Dziecięce Biuro Detektywistyczne – Śledztwo „Co wydarzyło się na ul. Szerokiej.”
Jak co miesiąc uczestniczyliśmy w śledztwie Dziecięcego Biura Detektywistycznego. Tym razem młodzi detektywi pod kierunkiem Pani Fishki zmierzyli się z prawdziwą sprawą kryminalną z 1920 r. Śledztwo zakończyło się pełnym sukcesem gdyż młodzi następcy Sherlocka Holmes wykazali się niezwykłą pomysłowością i dociekliwością. Takie zaangażowanie detektywów spowodowało zorganizowanie dodatkowej „nocnej wersji śledztwa” oraz nieoficjalną zmianę tytułu na: „Przepraszam, czy może była tu melina…. w 1920 roku.”
A już w maju kolejne śledztwo Dziecięcego Biura Detektywistycznego tym razem… na terenach przyległych bezpośrednio do rezydencji ekipy Zabaw z Archimedesem. Oj, będzie się działo!
Wyprawa do kina na film „Luis i Obcy”
Międzynarodowy Dzień Załogowych Lotów Kosmicznych
Mistrzowie w Cervantesie – Goya
Ekipa Zabaw z Archimedesem po raz kolejny uczestniczyła w warsztatach artystycznych z cyklu „Mistrzowie w Cervantesie”. Tym razem inspiracją do działań artystycznych był Francisco Goya. O tym czego dowiedzieliśmy się przeczytacie w naszym wpisie: Goya czyli… artysta prowokator i ryzykant
Magnoliowy zawrót głowy
Dzień Dobry ICE – warsztaty, pokazy i seans filmowy dla dzieci w Międzynarodowym Centrum Kongresowym
„Ptaki – jak rozpoznać, jak rysować” – warsztaty w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej
Kreatywny kwiecień w edukacji domowej 2018 – część II
Zapraszamy do zapoznania się z II częścią naszej relacji z majowych wydarzeń edukacyjnych we wpisie Kreatywny kwiecień w edukacji domowej 2018 – część II. Wśród nich między innymi: Rocznica ślubu Bony Sforzy i Zygmunta I Starego, Escape Room, wizyta w Ogrodzie Botanicznym UJ, wernisaż wystawy „Stale o Nowej Hucie” oraz… MozartParty.
Super ciekawy miesiac!!!
A to dopiero początek, już wkrótce (jutro wieczorem lub w poniedziałek rano) kolejna porcja kwietniowej relacji – wydarzeń było tak wiele, że musieliśmy się ograniczyć by powstały tylko 2 wpisy.