Kreatywne rękawiczki czyli… wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza!?

Kreatywne rękawiczki czyli... wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza!?

Kreatywne rękawiczki? Tak to nasza odpowiedź na słowa Alberta Einsteina „Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza, bo choć wiedza wskazuje na to, co jest, wyobraźnia wskazuje na to, co będzie.”

kreatywne rękawiczki

 

Czy, dżdżysta, chłodna październikowa sobota może inspirować do kreatywnych zabaw z dzieckiem? Nasza odpowiedź brzmi… ależ tak! Trzeba tylko uruchomić swoje pokłady wyobraźni a wtedy z pozoru zwykły jesienny spacer zamienia się w mega przygodę. Tym razem naszym wyzwaniem zostały kreatywne rękawiczki.

 

Przedmioty zwyczajnie niezwykłe

Każdy przedmiot ma swoją historię, swoją duszę… Czasem jest tak, że wystarczy popatrzeć na jakiś przedmiot, aby usłyszeć co on próbuje do nas powiedzieć. Tak też było i tym razem. Dziecięce rękawiczki – tak zwykłe a jednocześnie tak niezwyczajne. Kreatywne rękawiczki to coś więcej niż zwykły element dziecięcej garderoby. To coś więcej niż wyraz troski rodziców o zdrowie dziecka.

 

Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne. Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.

Stworzenie pomocy do rozwijania kompetencji matematycznych dziecka z pewnością wymaga pewnej wiedzy merytorycznej. Zastosowanie wiedzy z zakresu dydaktyki, pedagogiki czy psychologii z pewnością pozwoli stworzyć rzeczy mądre i wartościowe. Czy, będą to jednak rzeczy piękne i doskonałe jednocześnie? Kluczem jest wyobraźnia, która nadaje niezwykłość rzeczą z pozoru zwykłym choć dobrym.

 

Kreatywne rękawiczki czyli matematyka jest piękna.

Nasza wyobraźnia zaczarowała zwyczajne rękawiczki w fantastyczny „przyrząd” do nauki liczenia dla najmłodszych. A wszystko to z teatrem i piosenką w tle, czyli to dzieci lubią najbardziej. Nasze kreatywne rękawiczki dostały nową duszę i co najważniejsze stały się inspiracją do kreowania fantastycznych dziecięcych światów z pogranicza jawy i snów. Jak się okazało, tym razem matematyka ukryła się wśród bajkowych paluszkowo- rękawiczkowych pacynek.

 

Czy i jak możesz zrobić to sam?

Do naszej zabawy wykorzystaliśmy zwykłe dziecięce kolorowe rękawiczki i trochę wyobraźni. Ozdobione paluszkowe pacynki – królewny, zaczęły żyć swoim magicznym życiem, dając nowy wymiar dziecięcym zabawom w liczenie. Tak powstał kreatywny rękawiczkowy teatrzyk pacynkowy, który pozwolił nam nie tylko na poćwiczenie dodawania i odejmowania, ale także wyzwolił ogromne pokłady śmiechu i radości.

 

I co dalej?

Nasze kreatywne rękawiczki pozwoliły nam także pobawić się hiszpańskim słownictwem, które jakoś tak całkiem przypadkiem idealnie zaczęło nam pasować do naszego paluszkowego teatrzyku. I tak matematyka stworzyła cudny mariaż z magiczną sztuka teatralną i nauka języków obcych. Ale czy to wszystko? Oczywiście, że nie! Jestem pewna, że wyobraźnia podsunie Wam wiele innych ciekawych zastosowań na nasze kreatywne rękawiczki! Napiszcie nam o tym, bo warto się wzajemnie inspirować!

Naszym zabawom towarzyszyła taka wesoła hiszpańska piosenka dla dzieci… Prawda, że łatwo wpada w ucho?

Więcej o nauce hiszpańskiego dla dzieci możesz przeczytać w zakładce Hiszpański z Archimedesem.

  

Komentarz na temat “Kreatywne rękawiczki czyli… wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza!?

Minęło bardzo dużo czasu od publikacji lub aktualizacji tego wpisu. Komentowanie zostało wyłączone.