Tajemnicze zjawiska Detektyw Łodyga. Na tropie przyrodniczych zagadek

Detektyw Łodyga

„Nazywam się Eugeniusz Łodyga i jestem detektywem. Najprawdziwszym! Tropię tornada i rozwiązuje przyrodnicze zagadki! Czy wiesz, kim jest grotołaz? Albo jak powstaje wiatr? A może chcesz dowiedzieć się, co jest szybsze: światło czy dźwięk? Poznaj tajemnicze zjawiska!”

 

Znacie już Detektywa Eugeniusza Łodygę? To wybitny specjalista w swojej dziedzinie, który potrafi rozwiązać każdą nawet najtrudniejszą zagadkę przyrodniczą! My już mieliśmy okazje trochę bliżej poznać Pana Łodygę i… przyznaję, że bardzo podobają nam się jego niesamowite przygody!

Seria książeczek dla dzieci Detektyw Łodyga – Na tropie zagadek przyrodniczych, oparta na popularnym i bardzo lubianym edukacyjnym programie telewizyjnym „Detektyw Łodyga” wyprodukowanym przez stacje MiniMini zrobiła na nas ogromne wrażenie. Książeczki te w niezwykle przystępny sposób opowiadają najmłodszym o całkiem trudnych i poważnych problemach. Wzmacnianie świadomych postaw proekologicznych i prozdrowotnych oraz poszerzanie wiedzy z zakresu przyrody i ochrony środowiska, to wyzwanie, z którym autorka serii – Pani Barbara Wicher poradziła sobie naprawdę znakomicie. Już myśleliśmy, że nic nas już nowego nie zaskoczy! A tu proszę… na rynku wydawniczym pojawił się Detektyw Łodyga w zupełnie nowej i jakże świeżej odsłonie! Oto trafiliśmy na prawdziwą perełkę… pakiet edukacyjny Tajemnicze zjawiska – Detektyw Łodyga. Na tropie przyrodniczych zagadek.

 

Detektyw Łodyga

 

Detektyw Łodyga i… tajemnicze zjawiska

Pakiet edukacyjny Tajemnicze zjawiska – Detektyw Łodyga. Na tropie przyrodniczych zagadek to fantastyczny mariaż klasycznej gry planszowej i quizu edukacyjnego.

 

Detektyw Łodyga

 

Detektyw Łodyga

 

W całkiem ładnym i bardzo zgrabnym pudełeczku otrzymujemy bardzo ciekawy zestaw edukacyjny, który z pewnością spodoba się każdemu głodnemu wiedzy i wrażeń dziecku. W założeniu jest to pakiet edukacyjny przeznaczony dla dzieci w wieku 4+. Sama gra planszowa, która przeznaczona jest dla 2-4 graczy, zajmuje około 15- 30 minut. Zabawa książeczką edukacyjną czy też quiz może trwać znacznie dłużej. Ciekawym rozwiązaniem, jest połączenie gry edukacyjnej z quizem. Ta ostatnia wersja podobała nam się najbardziej!

 

Detektyw Łodyga

 

Detektyw Łodyga

 

Trzy Królestwa

Pakiet Tajemnicze zjawiska – Detektyw Łodyga. Na tropie przyrodniczych zagadek pomyślny został w taki sposób, aby dziecko mogło poznać kilka najważniejszych pojęć i zjawisk ze świata przyrody. Królestwo Burz, Wulkanów i Tęczy to fakty i ciekawostki ze świata przyrody oraz zadania, które rozwijają wiedzę i spostrzegawczość. Gra planszowa i quiz edukacyjny świetnie uzupełniają treści zawarte w samej książeczce.

 

Fakty i ciekawostki o pogodzie: burzach, tęczy i deszczach…

Detektyw Łodyga

 

Detektyw Łodyga

 

Detektyw Łodyga

 

Detektyw Łodyga

 

Detektyw Łodyga

 

Detektyw Łodyga

 

Tajna broń nauki!

Tajemnicze zjawiska – Detektyw Łodyga. Na tropie przyrodniczych zagadek to idealny zestaw dla całej rodziny. Wspólny czas na czytanie, poznawanie kolejnych tajemnic przyrody oraz zadawanie pytań i szukanie właściwych odpowiedzi. Wszystko to mamy w przyjaznej, wesołej atmosferze dobrej zabawy, kiedy dziecko nawet nie wie, że uczy się nowych i całkiem trudnych zagadnień. Dzięki Detektywowi Łodydze dziecko z pewnością zainteresuje się przyrodą oraz otaczającym je światem. Ten niesamowity pakiet edukacyjny pozwala na zupełnie bezbolesne zdobywanie wiedzy, która z pewnością przyda się na kolejnych etapach edukacyjnych.

Fakty i ciekawostki o jaskiniach, wulkanach i wnętrzu Ziemi…

Detektyw Łodyga

 

Detektyw Łodyga

 

Detektyw Łodyga

 

Naszym zdaniem Tajemnicze zjawiska – Detektyw Łodyga. Na tropie przyrodniczych zagadek to naprawdę fajny pakiet edukacyjny. My polecamy go wszystkim z czystym sumieniem wierząc, że spodoba się Wam tak bardzo, jak i nam! Na koniec dodamy tylko, że opracowaniem tekstu i gry zajęła się Anna Sobich – Kamińska a ilustracje są dziełem Wojciecha Stachyry.

Zamiast zakończenia…

Dajcie znać, jak podoba wam się pakiet edukacyjny: Tajemnicze zjawiska – Detektyw Łodyga. Na tropie przyrodniczych zagadek. Możecie dawać komentarze, pisać do nas maile lub przysyłać zdjęcia! Udostępniajcie nasz wpis, aby więcej dzieciaków mogło poznać nową fajna grę! Pamiętajcie tylko, aby koniecznie podać źródło, bo post kosztuje nas trochę pracy, czasu i wysiłku.

Jeżeli zainteresowała Cię ta gra, to koniecznie przeczytaj także nasz post: Detektyw Łodyga. Na tropie zagadek przyrodniczych, czyli ekologia dla najmłodszych.

 

Nasza ocena: bardzo dobry

 

Komentarze na temat “Tajemnicze zjawiska Detektyw Łodyga. Na tropie przyrodniczych zagadek

  1. Szalenie mi się spodobała ta gra! Tym bardziej, że doskonale może się przy niej bawić cała rodzinka! U nas ostatnio na topie wulkany i wnętrze Ziemi, zdecydowanie zaopatrzę dzieci w ten pakiet edukacyjny. Dzięki serdeczne za inspiracje!

  2. Nie znam tej serii, jednak pomysł naprawdę bardzo mi się podoba. Z Zielonej Sowy znamy głównie książeczki o wikingu Tappim 🙂 Myślę, że z niektórymi zadaniami mój prawie 4-letni synek, poradziłby sobie 😉

  3. Nie spotkałam się z Detektywem Łodygą i bardzo tego żałuję, ale jak najprędzej muszę nadrobić zaległości bo pakiet prezentuje się rewelacyjnie! Muszę się w niego zaopatrzyć!

Minęło bardzo dużo czasu od publikacji lub aktualizacji tego wpisu. Komentowanie zostało wyłączone.