Detektyw Łodyga. Na tropie zagadek przyrodniczych, czyli ekologia dla najmłodszych

Detektyw Łodyga

Jeśli myślisz rok naprzód – sadź ryż
Jeśli myślisz 10 lat naprzód – sadź drzewo
Lecz jeśli myślisz 100 lat naprzód – ucz ludzi
/przysłowie chińskie/

[akapit]

Znacie już Detektywa Łodygę? To wybitny specjalista w swojej dziedzinie, który potrafi rozwiązać każdą nawet najtrudniejszą, zagadkę! My właśnie bliżej poznajemy Pana Eugeniusza Łodygę i… co raz bardziej podobają nam się jego niesamowite przygody!
Detektyw Łodyga. Na tropie zagadek przyrodniczych, to seria książeczek dla dzieci oparta na popularnym i bardzo lubianym edukacyjnym programie telewizyjnym „Detektyw Łodyga” wyprodukowanym przez stacje MiniMini.

 

Detektyw Łodyga

 

Książeczki, które uczą i… bawią

Detektyw Łodyga. Na tropie zagadek przyrodniczych to bardzo ciekawa seria książeczek, która w niezwykle przystępny sposób opowiada najmłodszym o całkiem trudnych i poważnych problemach. Wzmacnianie świadomych postaw proekologicznych i prozdrowotnych oraz poszerzanie wiedzy z zakresu ochrony środowiska przyrodniczego, to wyzwanie z którym autorka Pani Barbara Wicher poradziła sobie naprawdę znakomicie.

 

Na tropie Eugeniusza Łodygi

Tytułowy Pan Eugeniusz to niezwykle sympatyczna postać, którą szybko pokocha każde dziecko. Niesamowite przygody tego bardzo „ekologicznego detektywa”, szybko wciągają młodego czytelnika. Pan Łodyga jest bardzo mądry i chętnie dzieli się swoją ogromną wiedzą z dziećmi.
W pierwszej części serii, Pan Eugeniusz uczy najmłodszych o zasadach zdrowego żywienia i opowiada skąd się bierze smog oraz jak zmniejszyć górę śmieci.

 

Detektyw Łodyga

 

Detektyw Łodyga

 

Detektyw Łodyga

 

Detektyw Łodyga

 

Detektyw Łodyga

 

I Ty możesz zostać detektywem…

Edukacja proekologiczna bywa czasem dla małych dzieci trudnym i nieco nudnym tematem, zwłaszcza gdy podana jest ona w zbyt ciężkiej oprawie. Jednak nie tym razem, bowiem Detektyw Łodyga. Na tropie zagadek przyrodniczych to niezwykle porywająca przygoda. Ciekawa fabuła, niezwykła lekkość opowieści, ładne ilustracje i duże litery zachęcają dziecko do podejmowania prób samodzielnego czytania. Książeczka jest tak skonstruowana, że zawiera nieco dłuższe i trudniejszy tekst narratorski oraz tekst prostszy – umieszczony w dymkach. Dziecko może przeczytać cały tekst samodzielnie lub z podziałem nas głos: test trudny czyta ktoś dorosły , a wypowiedzi w dymkach – dziecko. Każda opowieść ma intrygujący tytuł, a kończy się małą zagadką detektywistyczną.

 

Detektyw Łodyga

 

Detektyw Łodyga czyli… zabawa na całego!

Detektyw Łodyga. Na tropie zagadek przyrodniczych to zdecydowanie coś więcej niż tylko książeczka dla dzieci. Przygody Detektywa Eugeniusza to także moc kreatywnych pomysłów na wspólna rodzinną dobrą zabawę. Naklejki, zagadki, propozycje ekologicznych zabawek typu hand made oraz karty nemo fajnie uzupełniają całość.

Naszym zdaniem, to jedna z najciekawszych propozycji dla dzieci z zakresu ekologii i ochrony środowiska, jaka pojawiła się na polskim rynku wydawniczym. My zdecydowanie polecamy książeczki o Detektywie Eugeniuszu i jego niesamowitych przygodach! Naszym zdaniem naprawdę warto sięgnąć po te książeczki!

Nasza ocena: bardzo dobry z plusem

 

Detektyw Łodyga

 

Detektyw Łodyga

 

Detektyw Łodyga

 

Detektyw Łodyga

 

Barbara Wicher
Detektyw Łodyga
Na tropie zagadek przyrodniczych

Ilustracje: Ewa Podleś
ISBN 978-83-7915-186-8
Wydawnictwo Skrzat

Post nie posiada komentarzy, a od jego publikacji minęło bardzo dużo czasu. Komentowanie zostało wyłączone.