Piosenka o wystawie czyli… Bunkier Sztuki i warsztaty z artystkami z Tajwanu

bunkier sztuki

Jesteśmy miejscem artystycznego eksperymentu.
Dajemy możliwość doświadczania różnorodności sztuki współczesnej.
/Galeria Bunkier Sztuki/

Sztuka łączy ludzi… Słyszeliście to stwierdzenie pewnie nie jeden raz, prawda?! Te często powtarzane słowa tracą na swojej oryginalności, a często także i autentyczności, a przez to kompletnie przestają zwracać na siebie uwagę odbiorców. Jednak krakowska Galeria Bunkier Sztuki, zorganizowała ostatnio takie zajęcia artystyczne, które udowodniły, że sztuka ma naprawdę w sobie magiczna moc…

 

Piosenka o wystawie…

Galeria Bunkier Sztuki to jedno z takich miejsc na artystycznej mapie Krakowa, które jest bardzo przyjazne nawet dla najmłodszych odbiorców sztuki. Cykliczne zajęcia przeznaczone dla dzieci i całych rodzin są świetnym pretekstem do wielopokoleniowego odkrywania i przeżywania sztuki.

Ostatnie warsztaty: „Piosenka o wystawie – warsztaty z artystkami z Tajwanu” to wydarzenie, które zrobiło na nas naprawdę ogromne wrażenie.
Zajęcia były wspólną „pracą artystyczną” nad chińskojęzycznym utworem dźwiękowym opowiadającym o aktualnych wystawach prezentowanych w Bunkrze Sztuki. Warsztaty prowadziła Karolina Breguła oraz tajwańskie artystki Chi-Tung Liu, Ting-Yu Huang, Xiu-Hui Liao. Dodatkowym akcentem było także spotkanie i wspólna praca z japońską performerką i kompozytorką Manami Kakudo.

Artystki z Tajwanu przyjechały do Polski na otwarcie wystawy “Skwer” Karoliny Breguły w Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni. Wystawa czynna jest od 6 marca do 27 maja.

 

Część ! Hello! Nĭ hăo! Konnichiwa!

Warsztaty skierowane były do uczestników w każdym wieku i odbywały się jednocześnie w trzech językach… polskim, angielskim i chińskim. Tak zaproponowana formuła warsztatów była niezwykłym przeżyciem i… także wyzwaniem nie tylko dla najmłodszych uczestników.

Podczas tego niezwykłego artystycznego spotkania nie tylko udało się stworzyć piosenkę o dziełach sztuki, ale także odbyły się małe warsztaty o tonach języka chińskiego. Każdy uczestnik mógł również spróbować swoich sił w pisaniu chińskich znaków.

Nasza archimedesowa pociecha uczy się od jakiegoś czasu języka chińskiego korzystając z zajęć w Instytucie Konfucjusza w Krakowie. Warsztaty, które zorganizował Bunkier Sztuki stały się więc fajną okazją do spotkania „żywego języka”. Szybko okazało się, że „chiński wcale nie gryzie” i posiłkując się angielskim można spokojnie porozmawiać nie tylko o sztuce.

Nad całością wydarzenia czuwał jak zawsze nieoceniony Mikołaj Spodaryk.

Zapraszamy do naszej fotorelacji z tego niezwykłego artystycznego przeżycia!

 

bunkier-sztuki

 

bunkier-sztuki

 

bunkier-sztuki

 

bunkier-sztuki

 

bunkier-sztuki

 

bunkier-sztuki

 

 

bunkier-sztuki

 

bunkier-sztuki

 

bunkier-sztuki

 

bunkier-sztuki

 

bunkier-sztuki

 

bunkier-sztuki

 

bunkier-sztuki

 

bunkier-sztuki

 

bunkier-sztuki

 

bunkier-sztuki

 

bunkier-sztuki

 

bunkier-sztuki

  

Komentarze na temat “Piosenka o wystawie czyli… Bunkier Sztuki i warsztaty z artystkami z Tajwanu

  1. Wyglada bardzo ciekawie! Jeśli dotrzemy do Krakowa do maja wpadniemy zobaczyć! Dzieki za relacje!

    1. Do Krakowa zawsze wpaść warto.
      Niestety wystawa „Naczynia Połączone” w Galerii Bunkier Sztuki w Krakowie w ramach której odbyły się warsztaty właśnie się zakończyła. Wystawa „Skwer” na którą przybyły artystki z Tajwanu trwa do maja w Królikarni ale… w Warszawie

Minęło bardzo dużo czasu od publikacji lub aktualizacji tego wpisu. Komentowanie zostało wyłączone.