Origami

Origami

Życie jest jak origami

Origami to mówiąc najprościej sztuka składania papieru. Sztuka ta znana jest w Japonii od najdawniejszych lat, chociaż swoimi korzeniami sięga Chin. Prawie każdy Japończyk potrafi z kawałka papieru wyczarować prawdziwe cudeńka, przenosząc nas do zaczarowanego świata wyobraźni. Origami jest to bowiem świat czarów, ale i głębokiej mądrości filozoficznej. Sztuka ta – to magiczny świat przekazywany z pokolenia na pokolenie. I każdy, kto choć raz zetknął się z nią wie, że z origami jest jak w życiu – im głębiej się w nie wnika, tym większą ma ona wartość.

 

Akademia Sztuki Składania Papieru

Współczesna sztuka składania papieru dąży, do pokazania całego swojego bogactwa i przepychu oraz mnogości składania papieru. Stąd też do origami przeznaczony jest specjalny papier – różnorodny w swej grubości, fakturze i kolorystyce. Często arkusze papieru kolorowe są tylko z jednej strony – z drugiej zaś są zupełnie białe. Oryginalne origami nie wymaga tez ani nożyczek ani kleju, jednak współczesna sztuka dopuszcza nawet i takie modyfikacje.

 

Origami

 

Origami dla dzieci

W Japonii origami stanowi jeden z ważnych elementów wychowania dziecka. Zdolności manualne i wrażliwość dziecka na sztukę, uważane są za czynnik wspomagający jego rozwój intelektualny. Ten cudowny świat papieru pozwala tworzyć otwarte umysły a kreatywność może rozwijać swoje skrzydła. W Japonii sztuka ta gości już w programach nauczania przedszkolnego. Origami wykorzystuje się także na zajęciach z dziećmi chorymi, upośledzonymi fizycznie i umysłowo jako formę terapii zajęciowej.

 

Origami

 

A co w Polsce?

W Polsce z roku na rok sztuka ta staje się co raz bardziej popularna i dostępna dla szerokich mas odbiorców. W klubach kultury, w bibliotekach a nawet w niektórych szkołach powstają koła miłośników origami. W księgarniach można spotkać co raz więcej publikacji, które opisują tę sztukę i wprowadzają czytelnika „krok po kroku” w ten magiczny świat papieru.

 

Origami ma swoje święto

Wiecie, że właśnie dziś – 24 października – przypada Światowy Dzień Origami? Z tej okazji mamy dla Was niespodziankę! Dziś pokażemy Wam jak, możecie pobawić się ze swoim dzieckiem właśnie wykorzystując magiczną moc papieru. Wraz z nami możecie złożyć papierowego kotka, pieska i słonika. Gwarantujemy, że dzieci będą zachwycone!

Origami

 

Origami

 

Origami

 

Szablon do pobrania

Origami

 

Origami

 

Origami

Szablon do pobrania

 

Post nie posiada komentarzy, a od jego publikacji minęło bardzo dużo czasu. Komentowanie zostało wyłączone.