Travenalia 2016 czyli prawdziwy raj dla miłośników podróżowania

Travenalia 2016 czyli prawdziwy raj dla miłośników podróżowania

Jak wszyscy wielcy podróżnicy, widziałem więcej niż pamiętam i pamiętam więcej niż widziałem.

Interesujecie się geografią i podróżami? Lubicie poznawać nowe miejsca i spotykać niezwykłych ludzi? A może fascynują Was sylwetki wielkich podróżników? Tak? To świetnie! Dziś pokażemy Wam fantastyczne miejsce dla każdego dużego i całkiem małego podróżnika. Travenalia 2016 – w Krakowie to raj dla wszystkich miłośników podróżowania!

Prawdziwa podróż odkrywcza nie polega na szukaniu nowych lądów, lecz na nowym spojrzeniu.

Travenalia 2016 to Festiwal Podróżniczy, który już po raz siódmy odbywa się w Krakowie. Travenalia to festiwal pokazów przeźroczy, filmów, prezentacje tematyczne oraz ekspozycje wydawnictw i oferty turystyczne związane z podróżowaniem. Travenalia to także miejsce gdzie można uzyskać na prawdę fachową pomoc i wiele przydatnych informacji dotyczących bezpieczeństwa w podróży i… szczepień ochronnych zalecanych przez lekarzy dla wszystkich miłośników egzotycznych krain. Travenalia to również ciekawe konkursy i wspaniałe, niebanalne nagrody dla widzów. Travenalia to jednak przede wszystkim spotkania ze znakomitymi podróżnikami i… piękne opowieści z czterech stron świata.

 

Turyści nie wiedzą gdzie byli, podróżnicy nie wiedzą gdzie będą

Podróżnicze zwiedzanie świata jest czymś zupełnie innym niż tylko turystyczne odwiedzanie jakiegoś kraju. Każda historia podróżnicza ma inny klimat, inne wspomnienia i inną magię. Taka właśnie niezwykłą magię podróżowania można było poczuć właśnie w trakcje tego Festiwalu Podróżniczego. Travenalia to niezwykły spektakl, który oczarowuje każdego widza!

 

Trochę historii…

Travenalia nawiązują do tradycji podróżniczych spotkań organizowanych w Krakowie już w latach 70 ubiegłrgo wieku. Były to wówczas imprezy otwarte zarówno dla tych, którzy podróżowali po świecie w realu, jak i dla tych, którzy tylko o tym bardzo marzyli. Na spotkania do Krakowa przyjeżdżali nie tylko podróżnicy z całej Polski, ale także dyplomaci z egzotycznych krajów. Zdarzało się również, że serwowano egzotyczne potrawy, a czas umilały występy grup tanecznych.

 

Podróże to jedyna rzecz, na którą wydajemy pieniądze a stajemy się bogatsi

Nas najbardziej urzekło spotkanie z Panią Małgorzatą Zdziechowską, podróżniczką i wolontariuszką oraz autorką książki „Zwierzaki Podróżniczki Gosi” oraz niezwykłe slajdowisko „Maroko rowerem” – pana Radka Wierzbińskiego. Tak dowiedzieliśmy się, że… pewna kapibara nie wiedziała, że umie pływać a w Afryce pada śnieg. Wiemy także, jak nauczyć Wyjca jak się wyje oraz poznaliśmy „marokańskie hollywood”, gdzie kręcono takie filmy jak m.in: „Kleopatra” i „Królestwo Niebieskie”.
Niezwykłym odkryciem stała się także możliwość poznania Pana Roberta Gondka i jego niezwykłych opowieści o czarnej Afryce. Ponieważ jednak lubimy także Amerykę Południową to z wielką radością odkryliśmy film Pani Katarzyna Masin. „Domy zmarłych” to jej niezwykły film prosto z samego Peru.

Inne ciekawe historie to m.in slajdowisko „Kierunek na Wschód. Gdzie nas poniesie?”, autorstwa Małgorzaty i Michała Brezdeńów oraz pokaz „Polskim Żukiem przez Amerykę Południową” – czyli spotkanie z Panem Jackiem Ukleją.

 

Travenalia 2017… już czekamy!

Festiwal Podróżniczy Travenalia 2016 był dla nas niezwykłym przeżyciem, stad już wiemy, że za rok znowu tu wrócimy. Wrócimy bo… kochamy podróże! I chociaż nie zawsze możemy podróżować w realu, to jednak pasja poznawania świata nie pozwala nam stać w miejscu. Stąd też nasz blog bierze udział w fantastycznym projekcje międzyblogowym „Mali Podróżnicy”.

Tymczasem zapraszamy Was do obejrzenia naszej krótkiej fotorelacji z tego wydarzenia:

 

Travenalia 2016

 

Travenalia 2016

 

Travenalia 2016

 

Travenalia 2016

 

Travenalia 2016

 

Travenalia 2016

 

Travenalia 2016`

 

Travenalia 2016

 

Travenalia 2016

 

Travenalia 2016

 

Travenalia 2016

 

Travenalia 2016

 

Travenalia 2016

 

Travenalia 2016

 

Travenalia 2016

 

Travenalia 2016

 

 


Wpis powstał w ramach projektu blogowego "Mali podróżnicy"


Logo projektu Mali Podróżnicy


Post nie posiada komentarzy, a od jego publikacji minęło bardzo dużo czasu. Komentowanie zostało wyłączone.