Za oknem jeszcze szaro-buro i… zimno a tymczasem u nas wesoło, zabawowo i bajecznie kolorowo! 🙂
Kreatywne matematyczno – polonistyczne przygody z wiosną!
Witaj Pani Wiosno! 😀
Bukiet 3D zawsze wywoła wiele uśmiechu i radości. Motoryka mała ćwiczona trochę inaczej – składanie, wycinanie i przyklejanie.
Wiosenna matematyka rozweseli każdego smyka!
Gąsieniczka Esmeralda pomaga ćwiczyć umiejętności dodawania i odejmowania w zakresie do 25.
Tymczasem motyl Emanuel i jego koleżanka Klara ćwiczą logiczne myślenie! Czy wiesz jakie 6 liczb da w sumie 25? A może wersja łatwiejsza?! Jakie 4 liczby dadzą w simie 10 ? Dzieci kochają takie zagadki!
Wiosenne dodawanie to smutków odganianie! Mega kreatywne ćwiczenie na myślenie matematyczne!
Dziecko samo wybiera jakie dwie liczby trzeba dodać do siebie aby otrzymać konkretny wynik zapisany w kwiatuszku (po 2 kropelki na jeden kwiatek).
Kwiaty, kwiaty, kwiaty ach to wy!
Wiosenne zmagania z sylabami – poznajemy wiosenne kwiaty i bawimy się rozsypanka sylabową.Ćwiczenie na syntezę i analizę wzrokową.
Kreatywność wiosennych zabaw nie zna granic! 🙂
Poukładaj sylaby, podaj nowe wyrazy i wymyśl wesołe zdania 🙂
Ćwiczenie rodem z najlepszych kursów kreatywnego wyrażanie swoich myśli. Myślenie jest sztuką, którą może posiąść także i Twoje dziecko!
Językowe zmagania z grafomotoryką też mogą być bardzo wiosenne. Fajne ćwiczenie na analizę i syntezę wzrokową.Jeżeli twoje dziecko nie lubi grafomotoryki to właśnie to ćwiczenie pomoże mu zmienić zdanie.
Czym jest wiosna bez kolorów?! Zróbmy sobie tęczę! Poznajemy kolory podstawowe i badamy ich zależności.
Kreatywność w akcji, to także dywergencja wyrażania uczuć przez małe i duże formy plastyczne. Daj dziecku farby i zobacz jak rozwija się jego potencjał kreatywności!
Wiosenna matematyka o ptaki pyta! 😉
Dziecko interaktywnie uczestniczy w zabawie – samo przykleja budki dla ptaków (wcześniej musi odgadnąć ukryte hasło), potem oblicza numery budek a w końcu przykleja ptaki i sprawdza gdzie powinien polecieć dany ptak.To ćwiczenie na prawdę mega pobudza myślenie matematyczne!
Post nie posiada komentarzy, a od jego publikacji minęło bardzo dużo czasu. Komentowanie zostało wyłączone.