Skarbonka TVP ABC czyli jak rozmawiać z dzieckiem o pieniądzach

Skarbonka TVP ABC

 

„Gdzie mieszkają pieniądze?
Ile jest w Polsce pieniędzy?
Czy bez pracy nie ma kołaczy?”

Zupełnie niedawno pisaliśmy o tym, jak ważne jest wdrażanie dzieci w tematykę finansów i ekonomii. W naszym poście „ABC Ekonomii dla dzieci czyli… SuperQuiz Pieniądze w akcji!” możecie przeczytać jak łatwo można przedstawić ten temat przy pomocy gry karcianej.
Dziś prezentujemy Wam coś zupełnie nowego! Oto TVP ABC i Narodowy Bank Polski mają dla dzieci prawdziwą niespodziankę… Skarbonka TVP ABC

 

Skarbonka TVP ABC

 

ABC ekonomii uczy i bawi

Skarbonka TVP ABC to gra dla najmłodszych, w którą można zagrać bezpośrednio na stronie internetowej TVP ABC.

Skarbonka TVP ABC to 8 różnych zabaw i interaktywnych gier, które wprowadzają dziecko w świat ekonomii. Część pierwsza tej aplikacji zawiera „trochę” teorii z zakresu ekonomii i finansów… Tu dzieci dowiedzą się „prawie wszystkiego” o polskich pieniądzach i… nie tylko. W drugiej części, teoria „przeradza się w praktykę”, czyli dzieci mogą zarabiać wirtualne pieniądze. Zarobione pieniądze zaś, mogą wydawać według własnego uznania w sklepiku, w którym sprzedawcą jest Cielaczek Cecyl.

Skarbonka TVP ABC to naszym zdaniem ciekawy pomysł edukacyjny, który warto wypróbować jako jeden z elementów przygotowania dzieci m.in. do roli małego konsumenta.
Nauka przez zabawę to najlepsza metoda na poznawanie świata! A niestety… świat ekonomii przyprawia o ból głowy, także często i samych dorosłych!

Wszystkim życzymy świetnej zabawy i … nauki!

Ciekawi jesteśmy Waszych opinii! Możecie do nas pisać także używając  Facebook lub Instagram.
Komentujcie, lajkujcie i udostępniajcie!

Zapraszamy do przeczytania innych naszych matematycznych postów z cyklu:
"Matematyka jest piękna"

Logo projektu Matematyka jest piękna

Post nie posiada komentarzy, a od jego publikacji minęło bardzo dużo czasu. Komentowanie zostało wyłączone.