Bezwzględnie logiczną w czynie jest tylko maszyna
/Aleksander Świętochowski/
Każdego dnia, godzina po godzinie i minuta po minucie, docierają do nas miliony różnorodnych bodźców z otoczenia. Bodźce te nieustannie atakują wszystkie nasze zmysły niosąc informacje, które wpływają na to co czujemy, jak myślimy i w końcu także, jak się zachowujemy. Nasz umysł odbiera również bardzo złożone wielowymiarowe sygnały z wnętrza naszego ciała. W ten sposób „dowiadujemy się”, że np.: właśnie zgłodnieliśmy, chce nam się spać czy też boli nas żołądek. Na całe szczęście nie wszystkie te bodźce odbieramy świadomie i na tym samym stopniu intensywności. Nasz organizm, o ile jest w pełni zdrowy, posiada taki swoisty filtr uwagi. Tykanie zegara, odgłosy przejeżdżających aut za oknem, radio u sąsiada czy też niezbyt intensywne zapachy, zwyczajnie ignorujemy.
Niestety coraz częściej słyszymy, że nasze dzieci przejawiają zaburzenia owej uwagi, a co za tym idzie spadają ich zdolności koncentracji. Rodzice bardzo często zadają pytania o to, co to jest koncentracja, w jaki sposób związana jest ona z uwagą, emocjami i motywacją u dziecka. My chcemy Wam dziś pokazać mądre wspieranie dziecka przez ćwiczenia koncentracji w zadaniach logicznych. Oto przed Wami azjatycka strona logiki…
Archimedesowa azjatycka strona logiki
Pamiętacie, że 14 stycznia 2019 r. po raz pierwszy będzie obchodzony Światowy Dzień Logiki? Archimedesowe Logiczne Potyczki Matematyczne – Matematyka na 6!
Przed nami magiczne 5 Dni z Logiką! Codziennie nowa porcja zadań do pobrania za free!
Prawie jak Wieże Hanoi
Nasza kolejna zabawa to prawdziwe wyzwanie. Koncentracja i spostrzegawczość bardzo przydadzą się przy rozwiązywaniu tego zadania.
Zadanie: Do każdej wieży widzianej z góry (rysunki 1-6) dopasuj jej widok z boku (rysunki A-F).
Prawie jak radziecki… tetris
Nasza kolejna zabawa – to propozycja dla nieco młodszych uczestników Światowego Dnia Logiki.
Zadanie: Z których zestawów klocków nie da się ułożyć kwadratu?
Prawie jak japońskie Sudoku
Nasza kolejna zabawa – może zaskoczyć nawet niektórych dorosłych.
Zadanie: Wypełnij pola liczbami od 1 do. Liczby nie mogą powtarzać się w tym samym rzędzie, kolumnie ani w częściach wydzielonych różnymi kolorami.
Nasza azjatycka strona logiki dobra jest na każdą pogodę
Azjatycka strona logiki, to nasza dzisiejsza propozycja zabaw, które dostarczą dzieciom multum niesamowitych emocji i są naprawdę świetnym sposobem na wspólne rodzinne spędzanie czasu. Każdy wariant naszej zabawy można pobrać i wydrukować w domu. Wszystkie karty pracy opatrzyliśmy specjalnym obrazkiem lub informacją z poprawnym rozwiązaniem zadania!
Dajcie znać w komentarzach, jak świętujecie z naszą archimedesową ekipą Światowy Dzień Logiki. Możecie też pisać do nas maile i przysyłać zdjęcia! Udostępniajcie nasz wpis, aby więcej dzieciaków mogło poznać magiczny świat logiki! Pamiętajcie tylko aby podać źródło, bo post kosztuje nas trochę pracy, czasu i wysiłku.
I Światowy Dzień Logiki – zobacz nasze wcześniejsze logiczne zagadki:
I Światowy Dzień Logiki – podejmij wyzwanie (pierwsze) wraz ze swoim dzieckiem!
Logika pełna czarów – Światowy Dzień Logiki: wyzwanie drugie
Zapraszamy do przeczytania innych naszych matematycznych postów z cyklu: "Matematyka jest piękna"

Post nie posiada komentarzy, a od jego publikacji minęło bardzo dużo czasu. Komentowanie zostało wyłączone.