„Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”
Lubicie czytać książki? My bardzo! Dlatego w tym roku stawiamy na drugą edycję Naszego Projektu Książkowego – Wyzwanie Czytelnicze: „Przeczytam z dzieckiem 50 lub więcej książek w 2018 roku”.
Naszą zabawę można śledzić na Facebooku na stronie wydarzenia: „Przeczytam z dzieckiem 50 lub więcej książek w 2018 roku”.
Podejmij rodzinne wyzwanie czytelnicze Przeczytam z dzieckiem 50 lub więcej książek w 2018 roku! A może dziecko samo coś przeczyta?! Pochwalcie się każdą przeczytaną pozycją wstawiając jej tytuł, fotkę lub nawet recenzję! Przyłączyć się można w dowolnym momencie trwania naszego wyzwania!
Zapraszajcie do zabawy swoich przyjaciół i znajomych… Możecie nas także lajkować i udostępniać!
Start naszej zabawy to: 01 stycznia 2018 r godz. 00:00
Koniec zabawy to: 31 grudnia 2018 godz. 23:59 🙂
Miejsce i uczestnicy zabawy: czytelnicy na całym świecie!
Zasady zabawy:
1. Zapraszamy do zabawy Rodziców dzieci w wieku 3+.
2. Książki dziecko może czytać samodzielnie, wspólnie z Rodzicem/Opiekunem lub też Rodzic/Opiekun może czytać dziecku.
3. Książki mogą być w wersji papierowej, audiobooki lub ebooki.
4. Aktywność na grupie polega na podaniu tytułu i autora książki oraz wg uznania także zdjęcia okładki (i/lub także ze środka książki). Mile widziane krótkie (lub długie recenzje).
5. Aktywność na grupie może również polegać na polecaniu ciekawych książek dla dzieci i młodzieży oraz informowaniu o ciekawych wydarzeniach literackich (np.: spotkania autorskie, targi książek, festiwale literatury)
6. Każdą kolejna książkę proszę zaznaczyć numerem… np.: 1/50, Nr 1 lub wg uznania. Liczba książek nieograniczona!!!!
Wszystkich uczestników wyzwania czytelniczego obowiązują zasady zachowania kultury osobistej!
Miłej zabawy!
Moim zdaniem rodzice powinni jak najczęściej czytać dzieciom i pokazywać, że na kartach papieru można znaleźć piękne historie, które całkowicie inaczej się odbiera, niż te w filmie.