Naukowe śledztwo: Sekretna formuła

Naukowe śledztwo: Sekretna formuła

Kiedy po raz pierwszy usłyszałam o tej książce, to pomyślałam sobie „fajna, ale jeszcze nie teraz, bo przecież moja córka ma dopiero 5 lat a ta książka jest o … chemii”! Zainspirowana opisem zdecydowałam się jednak na zakup z myślą „będzie na zaś”. Tymczasem… …przeczytanie tej książki zajęło mojej córce niecałe 2 godziny!!!

 

 W fabryce Babuni powstaje najpyszniejsza czekolada na świecie. Pewnego dnia do fabryki włamują się złodzieje i wykradają sekretny przepis na pyszne kruche ciasteczka. Wszędzie jest ciemno, maszyny nie pracują a w środku panuje straszliwy bałagan. Babunia potrzebuje Twojej pomocy…

Tak rozpoczyna się niesamowita przygoda, która pozwoli dziecku odbyć niesamowitą wycieczkę w świat chemii. „Sekretna Formuła” nie jest zwyczajną książką którą czyta się strona po stronie, lecz wraz z kolejnymi przygodami  wędruje się raz do przodu a raz do tyłu książki. Wraz z rozwojem wydarzeń dziecko napotyka na rożne zagadki i w zależności od udzielonej odpowiedzi (odpowiedzi są do wyboru) przenosić się różne części książki i wpływa na przebieg akcji. Błędna odpowiedź nie eliminuje jednak z całej zabawy ponieważ czytelnik zawsze dostaje informację (podpowiedź) jak znaleźć właściwą drogę.

Książka wyposażona jest także w mini słowniczek niezbędnych pojęć z zakresu chemii tak aby dziecko mogło samo zdobywać nową wiedzę (lub uzupełniać już to co umie). Formuła „komiksu” i interaktywność akcji plus atrakcyjna szata graficzna powoduje, że ta książka jest atrakcyjna tak dla najmłodszego jak i nieco starszego czytelnika. Nawet dorosły znajdzie w tej książce coś dla siebie. Tę książkę zwyczajnie chce się czytać!

 

 

sekretna formuła

 

Str 37 Babcia: „Ale skąd możemy wiedzieć , że to sól?” Zadanie : Co powinieneś zrobić? A. Wziąć trochę na łyżeczkę i spróbować. (Idź na str 18) B. Wrzucić trochę proszku do ognia. (Idź na str 9)

 

sekretna formuła

 

Str 9 „Niewielkie kryształki świecą w płomieniu na pomarańczowo…sól to związek chemiczny zwany chlorkiem sodu, a sód zawsze płonie na pomarańczowo”

 

sekretna formuła

 

Str 18 „Nie liż łyżki to może być bardzo niebezpieczne!” Idź na str 37 i spróbuj jeszcze raz.

 

sekretna formuła

 

Str 21 Zadanie: Jaka jest temperatura wrzenia wody? A. 25 stopni Celciusza (Idź na str 28) B. 100 stopni Celciusza (Idź na str 40 c. 186 stopni Celciusza (Idź na str 9)

 

sekretna formuła

 

Str 28

 

sekretna formuła

 

Str 40

 

sekretna formuła

 

Słownik trudniejszych pojęć

 

sekretna formuła

 

Jeśli podobała Ci się książka – zobacz inne z tej serii

 

sekretna formuła

 

 

Dan Green
Naukowe śledztwo: SEKRETNA FORMUŁA
Wydawnictwo Zielona Sowa, Warszawa 2015
ISBN 978-83-7983-041-1

 Sekretna Formula jest jedną z propozycji wchodzącej w skład serii podobnych książek z zakresu: biologii, matematyki, fizyki, astronomii i chemii.

 

 


Wpis powstał w ramach projektu blogowego „Przygody z książką”.


Logo projektu Przygody z książką


Komentarze na temat “Naukowe śledztwo: Sekretna formuła

  1. Super książka 🙂 Szkoda, że mój synek jest jeszcze za malutki 🙂 Ale zastanawiam się czy nie kupić na przyszłość

  2. Jaka fajna propozycja! Nie myślałam o chemii dla M., ale teraz mam ochotę spróbować 🙂

  3. Moja jeszcze też mała ale na zapas…czemu nie!:) Mam ochotę na Upiorny lunapark. Widzę jednak, że cała seria jest godna uwagi.

Minęło bardzo dużo czasu od publikacji lub aktualizacji tego wpisu. Komentowanie zostało wyłączone.