Jak wytresować kota? Historie prawdziwe. (Recenzja)

Jak wytresować kota? Historie prawdziwe

„Po pewnym czasie znów wybrali się do weterynarza, bo nadszedł termin okresowego szczepienia.Wizyta przebiegła bardzo sprawnie i bezproblemowo. Na koniec odbyło się też ważenie. Okazało się, że Krokiet schudł 100 gram. Spowodowało to prawdziwą eksplozję radości u jego właścicieli. Chwalili i głaskali czule kota, dumni co najmniej, jakby wygrał jakąś międzynarodową wystawę. Weterynarz w duchu trochę się zdziwił, że tak bardzo cieszy ich ta niewielka zmiana wagi. To dlatego, że sam nie miał kota.”
/Dawid Ratajczak – Jak wytresować kota? Historie prawdziwe/

 

Wiecie, że 17 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kota? Nasza „Archimedesowa Ekipa” świętuje już od samiutkiego rana z naszą niezawodną „kocią trenerką” Roksolanką… Na szczęście, jesteśmy przygotowani (chyba?!) na wszystko, dzięki pewnej naprawdę świetnej książce, która właśnie do nas trafiła. To absolutnie niesamowita i jedyna w swoim rodzaju lektura, która skradła nasze serca już od pierwszych stron!

 

Jak wytresować kota? Historie prawdziwe

 

Jak wytresować kota? Historie prawdziwe to kolejna już książka ze znanego i bardzo lubianego, nie tylko przez miłośników tych futrzastych stworzeń kociego cyklu autorstwa Dawida Ratajczaka. Jednak, tym razem autor postanowił nieco zaskoczyć swoich czytelników. Otóż, Jak wytresować kota? Historie prawdziwe w odróżnieniu od innych książek tego cyklu, nie jest typowym poradnikiem, lecz zbiorem przezabawnych i jednocześnie autentycznych historii o kotach oraz ich właścicielach.

Każdy, kto ma to wielkie szczęście, że w jego domu zagościł kot, z pewnością odnajdzie w tych opowieściach fragmenty z własnego życia. Jak wytresować kota? Historie prawdziwe to zdecydowanie lektura dla tych, którzy są otwarci na nowe wyzwania i nie boją się zwariowanego kociego świata.

 

Jak wytresować kota? Historie prawdziwe

 

Fizyka kwantowa kociej psychiki

Jak wytresować kota? Historie prawdziwe to pięć niezbyt długich opowieści które prędzej czy później muszą przydarzyć się w każdym kocim domu. Każda historia dotyczy innej rodziny i innego kociego indywidualisty, ale razem świetnie tworzą spójny ale jednocześnie wielowymiarowy obraz psychiki tych futrzastych stworzeń. Osobom które nigdy nie miały w domu kota, historie te mogą wydawać się nieco banalne… Jednak dla prawdziwych miłośników kociej natury to rzetelna kopalnia wiedzy o ich „mruczących przyjaciołach.” Wierzcie lub nie, ale ta wiedza może być dosłownie bezcenna! Dotyczy to głównie „początkujących kociarzy”, chociaż „wytrawni wyjadacze tematu” też znajda tu coś dla siebie.

Lektura Jak wytresować kota? Historie prawdziwe z pewnością zaoszczędzi sporo zdrowia i nerwów, a przede wszystkim da poczucie że, „koty już tak mają…”
„Początkujący kociarze” wierzcie mi, wcale nie jesteście tacy beznadziejni jak myślicie!

 

Książki o kotach

 

Gdzieś między Krokietem i Szajbą… siedzi Księżniczka Pusia

Wszystkie opowieści w Jak wytresować kota? Historie prawdziwe są naprawdę świetne, jednak najbardziej bliskie memu sercu są świąteczne perypetie „Szajby” i dietetyczne tarapaty niejakiego krokieta.”Szajba,” która spokojnie mogłaby awansować na „Psychozę”, to futrzane tornado które pokazało nowe, jakże futurystyczne oblicze Świąt Bożego Narodzenia. Celebrowanie tego święta nabrało nowego znaczenia! Z kolei historia „Krokieta” to świetny dowód na to, że weterynarze nic, a nic nie znają się na anatomii i fizjologii kociego żołądka. Ubieranie choinki i przygotowania świąteczne, czy też próby odchudzania zbyt krągłego kota, to jednak absolutnie nic wobec próby podawania kotu… lekarstwa. Kto musiał ten wie, że to prawdziwe „mission impossible”!
No dobra, to może chociaż wyjście na spacer będzie mniej niebezpiecznym zajęciem dla kotów i ich właścicieli. No o tym, to już będziecie musieli sami przeczytać sięgając po lekturę Jak wytresować kota? Historie prawdziwe autorstwa Dawida Ratajczaka. Tylko bądźcie gotowi na to, że czasem bywa i tak, że kot „gwałtownie zmienia płeć” lub staje się „żbikiem celebrytą”. Księżniczka Pusia i Hanibal Lecter… ups znaczy Lucjan, już do Was miauczą!

 

Książki o kotach

 

Historie prawdziwe dla małych i dużych

Jak wytresować kota? Historie prawdziwe to bardzo lekka lektura, którą czyta się naprawdę z dużą przyjemnością. Autentyczne historie i ogromna dawka humoru to wielkie atuty tej książki. Jestem przekonana, że jest to lektura po którą mogą sięgnąć zarówno „dojrzali” jak i nieco młodsi czytelnicy. Po książkę Dawida Ratajczaka sięgnęła nawet moja 10‑letnią córka, która czytała ja z prawdziwymi wypiekami na twarzy! I tylko muszę dodać jeszcze, że raz po raz słyszałam z pokoju córki całkiem „niepokojące” wybuchy śmiechu… I tylko nie pytajcie dlaczego, bo to chyba oczywiste!

Zdaniem mojej córki, a ja się z nią zgadzam w całej rozciągłości, książka ta to także świetny pomysł na prezent na Dzień Kota. Chociaż ja, szczerze polecam Wam tę lekturę, bo jest to dobry wybór na każdy dzień! I tylko szkoda, że jest ona zdecydowanie zbyt krótka…

 

Kocia miłość i… łyk dystansu do życia

W moim odczuciu Jak wytresować kota? Historie prawdziwe to także dobra lektura, do wspólnego rodzinnego czytania z dziećmi. Książka ta, może przydać się szczególnie tam, gdzie dzieciaki usilnie proszą rodziców, aby w ich domu pojawił się właśnie kot. Lektura książki Dawida Ratajczaka świetnie tłumaczy, że kot podobnie zresztą jak i inne stworzenia, wymaga nie tylko dużo miłości i fachowej opieki, ale przede wszystkim mnóstwa wyrozumiałości i poczucia humoru. Kluczem do dobrych relacji z kotem jest bowiem „mądra miłość” oraz odrobina dystansu do świata i… samego siebie.

Jak wytresować kota? Historie prawdziwe jasno udowadnia, że pojawienie się w naszym życiu kota, to ogromna odpowiedzialność, ale również otwartość na nowe sytuacje i ogromna dawka humoru. Moim zdaniem książka Dawida Ratajczaka, to lektura po którą powinien sięgnąć absolutnie każdy miłośnik mruczących, miękkich futrzastych najlepszych przyjaciół człowieka! Tak, tak, naszym zdaniem najlepszym przyjacielem człowieka jest właśnie kot, a nie jak wielu sądzi pies!

Sięgajcie po lekturę Jak wytresować kota? Historie prawdziwe i… bawcie się świetnie!

 

Zamiast zakończenia…

Dajcie znać, jak podoba wam się książka Jak wytresować kota? Historie prawdziwe. Możecie dawać komentarze, pisać do nas maile lub przysyłać zdjęcia! Udostępniajcie nasz wpis, aby więcej osób mogło poznać nową fajną książkę o kotach! Pamiętajcie tylko, aby koniecznie podać źródło, bo post kosztuje nas trochę pracy, czasu i wysiłku.

Jeżeli zainteresowała Cię ta książka, to koniecznie przeczytaj także nasz post: Koty, kotki i kociska czyli… nasze kocie książkowe top 3

A może zechcecie przeczytać także inny nasz „koci” wpis: Co wie Twój kot? Zobacz świat oczami kota

 

Nasza ocena: bardzo dobry z plusem

 

Anna Czerwińska
Jak wytresować kota?
Historie prawdziwe
ISBN 978-83-7915-797-6
Wydawnictwo Skrzat

Skrzat


Post nie posiada komentarzy, a od jego publikacji minęło bardzo dużo czasu. Komentowanie zostało wyłączone.