Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Idą Święta. (Recenzja & Podcast)

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Idą Święta

 

Krzyczymy o magii świąt, a zapominamy, czym ona rzeczywiście jest…
Grunt jednak, żeby się nie dać, żeby nie pójść z tłumem…
/Magdalena Kordel – „Anioł do wynajęcia”/

 

Udało się! Wszystko jest takie idealne… Mamy elegancko wysprzątane mieszkanie, cudownie przystrojoną choinkę a na stole wigilijnym jak nakazuje tradycja aż 12 dań. Cały dom przepełnia cudowny aromat świątecznych pierniczków, a dźwięki kolędy przypominają, że wspaniałe prezenty już na nas czekają. No oczywiście nie obyło się bez szaleńczej przedświątecznej gonitwy, ale… dokonały się rzeczy niemożliwe! Tylko że… Czy perfekcyjna oprawa świat, nie przysłoniła nam tego, co najważniejsze? Czy przypadkiem w tej świątecznej gorączce, czasem nam coś nie umknęło? No właśnie! To, co czasem najlepiej widać z boku, z pewnego dystansu, niestety trudno ujrzeć z bliska. A dzieci potrafią dostrzec to, czego my dorośli zwyczajnie już nie potrafimy zobaczyć. A może warto trochę „wrzucić na luz”?! Dajcie się rodzinnie zainspirować i wspólnie sięgnijcie po Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Idą święta.

My proponujemy wam także świąteczny konkurs z Emi, w którym nagrodą będzie właśnie ta książka. Szczegóły znajdziecie na końcu naszej recenzji!

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Idą Święta

Poznajmy się troszkę…

Agnieszka Mielech stworzyła bardzo ciekawą serię książek o pewnej niezwykle rezolutnej i bardzo pomysłowej dziewczynce o imieniu Emi oraz grupie jej zwariowanych przyjaciół. Emi, a właściwie panna Stanisława Emilia Gacek, to dziewczynka, którą poznajemy wtedy, kiedy chodzi jeszcze do zerówki i dopiero za rok ma rozpocząć naukę w szkole podstawowej w klasie pierwszej. Wtedy też Emi wraz z koleżankami zakłada Tajny Klub Superdziewczyn, którego mottem przewodnim staje się „nigdy więcej nudy”! A to chyba najlepsza reklama całej serii jej przygód! W kolejnych tomach przygód Emi, dziewczynka i jej przyjaciele zaczynają stopniowo dorastać, ale ich przygody zawsze bez wyjątku dostarczają czytelnikowi nowych i niezapomnianych emocji.

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Idą Święta

Książka dla dziewczynek i o dziewczynkach!

Seria Emi i Tajny Klub Superdziewczyn, przeznaczona dla głównie dziewczynek w wieku wczesnoszkolnym i szkolnym. To naprawdę doskonała lektura zarówno dla dzieci, które już czytają całkiem dobrze, jak i świetny trening oraz mega motywacja dla wszystkich początkujących “czytaczy”. Ciekawa i wciągająca treść, ogromna dawka humoru i fajne stosunkowo proste teksty, dostarczają młodym czytelnikom sporo wrażeń i stanowią fajną alternatywę dla gier komputerowych.

Wiecie Emi i Tajny Klub Superdziewczyn, to taka lekka, “babska literatura”, tyle że dla… takich jeszcze troszkę mniejszych kobietek.

 

Wielka moc!

Seria Emi i Tajny Klub Superdziewczyn jest doskonale osadzona we współczesnych dziecięcych realiach. Bohaterowie jej książek, to takie dzieci, które mogłyby mieszkać tu i teraz… Tu obok w sąsiedztwie. Dzieciaki znajdą tu także dużo odniesień do współczesnej pop kultury! Ale co najważniejsze, to właśnie tu, dzieci mogą w taki bezpieczny sposób przeżywać prawdziwe trudne zdarzenia… Seria bardzo zgrabnie nawiązuje do budowania przez dzieci w wieku wczesnoszkolnym własnej tożsamości oraz nawiązywania relacji z rówieśnikami i bliskimi. Postaci są bardzo wyraziste i łatwo się z nimi identyfikować. Język, którym się posługują bohaterowie, jest bliski dzieciom. W książkach pojawiają się także nowe i trudne terminy, które autorka delikatnie wplata w treść snutej historii.

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Idą Święta

Coraz bliżej Święta… Coraz bliżej nas…

Seria książek Agnieszki Mielech Emi i Tajny Klub Superdziewczyn od lat podbija serca młodych czytelniczek w Polsce. Przygody rezolutnej Emi i jej przyjaciół inspirują dzieci do działania i zakładania własnych Tajnych Klubów. Właśnie niedawno ukazała się najnowsza część jej przygód: Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Idą święta.

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Idą Święta

Kochacie magię świąt? Emi i Tajny Klub Superdziewczyn także! Nikt chyba jednak nie przepada za szaloną przedświąteczną gorączką… Jeśli najchętniej przespalibyście żmudne przygotowania i obudzilibyście się w świąteczny poranek, aby rozpakować prezenty spod choinki, dołączcie do Tajnego Klubu Superdziewczyn. Idą święta! Paczka ogłasza nową tajną misję – odszukać magię świąt czyli… święta na luzie! No wiecie – takie bez tych wszystkich wielkich zakupów oraz generalnych porządków. Wigilia i Boże Narodzenie z potrawami, prezentami oraz świątecznym ozdobami wykonanymi tylko własnoręcznie! A co z tego wszystkiego wyniknie, musicie przeczytać już sami?!

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Idą Święta

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Idą święta… inspiracje

Lektura książki Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Idą święta przynosi wiele radości i stanowi doskonałą rozrywkę. Nasza córka uznała, że książka jest naprawdę świetna! No cóż połknęła ją dosłownie w ciągu jednego dnia! Hm… to chyba o czymś świadczy, prawda?!

Miłą niespodzianką jest umieszczenie na końcu książki specjalnego świątecznego. Czytelnicy mogą znaleźć tutaj wiele mega inspirujących świątecznych pomysłów na DIY oraz kilka przepisów kulinarnych. I tak wraz z Emi i jej przyjaciółmi możemy przygotować m.in. świecę cynamonową, zawieszki do prezentów czy też krasnale z szyszek. Wspólnie możemy także przygotować zimowy napój imbirowy Profesora Kaganka lub wypróbować przepis na pyszne pierniki superdziewczyn. Mojej dziewięciolatce, najbardziej jednak przypadł do gustu przepis na megakulki mocy oraz przepyszną gorącą czekoladę według świątecznego pomysłu Emi.

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Idą Święta

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Idą Święta

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Idą Święta

Fanka Emi przemówiła!

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Idą święta to książka, którą zdecydowanie warto polecić jako świąteczny prezent pod choinkę.

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Idą Święta

 

Jeżeli chcecie posłuchać jaką recenzje wystawiła nasza 9-letnia córka, to zapraszamy do odsłuchania podcastu.

Tylko uwaga recenzja Marysi zawiera spoilery!

 

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Idą Święta

Wpis powstał także jako nasz wkład w projekt Czarowanie przez czytanie – listopad.

 

 


Wpis powstał w ramach projektu blogowego "Czarowanie przez czytanie".


Logo projektu Czarowanie przez czytanie


Nasza ocena: bardzo dobry

Agnieszka Mielech
Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Idą Święta.
Ilustracje: Magdalena Babińska
Wydawnictwo Wilga 2018
ISBN 978-83-280-5926-9

Wydawnictwo wilga

Komentarz na temat “Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Idą Święta. (Recenzja & Podcast)

  1. Córka zachwycona jest przygodami Emi. Obie z bratanicą czytają i słuchają Emi, wymieniają się książkami i marzą by mieć taki Tajny Klub Superdziewczyn obecnie mamy klub Blondynek.

Minęło bardzo dużo czasu od publikacji lub aktualizacji tego wpisu. Komentowanie zostało wyłączone.