Duszki stworki i potworki

Duszki stworki i potworki

Dzieciństwo to taki cudowny czas, kiedy naszą wyobraźnie zapełniają przede wszystkim piękne księżniczki, waleczni rycerze i zaczarowane zamki, mądre i dobre wróżki a zwierzęta potrafią mówić ludzkim głosem. Czasem jednak, pojawiają się także potworne strachy i straszliwe potwory albo dziwaczne ktosie i pokraczne paskudy. Co wtedy zrobić? My mamy już na to sposób!

Gdy potwór się śni – nie ma rady. Wyłazi z najgłębszej szuflady i nie ma co płakać i szlochać, lecz trzeba potwora pokochać! Pochodzić z nim trochę pod rękę, pożyczyć mu buty, sukienkę… Przeczytać mu bajkę lub dwie…” Jeżeli i wy chcecie od dzisiaj powiedzieć „Ach, ryczysz wspaniale!… Potworze! Kochanie!” to koniecznie musicie zaglądnąć do fantastycznej książeczki dla dzieci „Duszki stworki i potworki”.

Świat książeczki pani Doroty Gellner wypełniają straszydełka, paskudy, duszki, stworki i czupiradełka, które nie tylko wcale nie są przerażające, ale są wręcz urocze i do pokochania.

 

Książeczka składa się z 18 krótkich rymowanych historyjek a każda z nich opatrzona jest przepięknymi ilustracjami Macieja Szymanowicza. Już sama okładka świetnie oddaje, to z czym spotkamy się w środku.

„Duszki stworki i potworki” to książeczka przeznaczona głównie dla dzieci przedszkolnych, ale te nieco starsze, z pewnością także będą się przy niej świetnie bawić. Zabawne, proste i krótkie teksty oraz duża czcionka zachęca także dziecko do podejmowania prób samodzielnego czytania. Kolorowe i wyraziste ilustracje świetnie uzupełniają tekst i naprawdę mocno i na długo przykuwają uwagę dziecka.

Dlaczego jeszcze warto sięgnąć po „Duszki stworki i potworki”? Może dlatego, że to historyjki, które pozwalają dziecku „odczarować” trudny temat dziecięcych strachów i lęków.

Dla nas książeczka jest po prostu rewelacyjna! Już dawno tyleśmy się nie uśmiali. Polecamy do wspólnego rodzinnego czytania!

 

Duszki stworki i potworki

 

Duszki stworki i potworki

 

Duszki stworki i potworki

 

Duszki stworki i potworki

 

Duszki stworki i potworki

 

Duszki stworki i potworki

 
 

Dorota Gellner
Duszki, stworki i potworki
Grupa Wydawnicza Foksal sp. z o.o.

 

 


Wpis powstał w ramach projektu blogowego „Przygody z książką”.


Logo projektu Przygody z książką


Komentarze na temat “Duszki stworki i potworki

  1. Uwielbiamy takie słodkie potwory! A znacie grę Potwory do szafy? Lowe 🙂

  2. Ilustracje bardzo mi pasują do gry „potwory do szafy”. Mogłoby to być ciekawe połączenie gry i książeczki podczas jednej zabawy 🙂

  3. Gdzieś już kiedyś tę książeczkę widziałam. Zapowiada się ciekawa lektura:)

  4. „Duszków…” jeszcze nie znamy, za to lubimy kilka innych książek Doroty Gellner. Ostatnio już rzadko je czytamy, ale może warto znowu do nich wrócić 🙂

  5. Wierszyki Doroty Gellner znamy, ale mamy rozproszone po różnych zbiorach i książkach. Fajnie, że w jednym miejscu zostały zebrane te potworne 😉

  6. O, Gellner i Szymanowicz – fajna współpraca!
    Dobry sposób na rozśmieszenie strachu 😉

Minęło bardzo dużo czasu od publikacji lub aktualizacji tego wpisu. Komentowanie zostało wyłączone.