Prognoza pogody od kuchni

Prognoza pogody

Jako doświadczony rodzic pewnej bardzo bystrej 6-latki, mogę Was zapewnić, że już wkrótce także i Wasze dziecko zacznie pytać o bardzo dziwne rzeczy, np.: co to jest i jak powstaje prognoza pogody?
Czujecie się trochę niepewnie? Spokojnie! Dziś pokażę Wam jak można kreatywnie i bardzo edukacyjnie podejść do tego tematu.

 

My na początek spróbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie co to właściwie jest pogoda? Pewnie zastanawiacie się, jak to zrobić w sposób kreatywny? My wykorzystaliśmy do tego celu super fajną mapę myśli. Zobaczcie jakie to proste!

 

0003

 

Dzieci są super kreatywne, prawda? My nasza mapę wzbogaciliśmy o rysunki tematyczne czyli piktogramy.

Zastanawiacie się co dalej? To proste! Bawcie się temperaturą! Poznawanie różnych rodzajów termometrów i zabawy z odczytywaniem temperatury mogą być mega frajdą dla Waszych dzieci. W końcu mogą być plusy dodatnie i plusy ujemne!

 

0007

 

Gwarantuje Wam, że Wasze dzieciaki naprawdę będą zachwycone zabawami „w przeliczanie temperatury”! Skala Celcjusza, Fahrenheita, czy Kelvina… to jest to! Czarna magia? My pokażemy Wam jakie to proste!
My naprawdę fantastycznie bawiliśmy się używając: kalkulator temperatur . 

A może wolicie kalendarz pogody? Taka zabawa dobra jest nawet dla młodszego przedszkolaka!Zobaczcie jakie to proste! Dziecko obserwuje pogodę za oknem i wypełnia swój pamiętnik pogody.

 

0004

 

Macie ochotę bawić się dalej? Jestem pewna, że tak!
Oto nasza kolejna zabawa – kreatywna pogodynka! Tym razem zabawa świetnie wykorzystuje ćwiczenia na motorykę małą, trenuje pamięć i koncentrację oraz wpływa na doskonalenie sztuki czytania ze zrozumieniem (lub samo rozumienie tekstu gdy czyta rodzic). Ta mega kreatywna zabawa ma multum możliwości! Taka prognoza pogody od kuchni to nauka i zabawa w jednym!

 

Prognoza pogody

 

My naszą zabawę rozszerzyliśmy o informacje co to jest i jak działa stacja meteorologiczna. Sadzicie, że to trudne? My Wam pokażemy, że to także może być super frajda dla waszego dziecka! Kolorowe zdjęcia, zabawa w „słowotwory” i skojarzenia a potem dużo uśmiechu zabawy!

 

Prognoza pogody

 

Prognoza pogody

 

A na deser proponujemy wam krótki filmik:

  

Na koniec pozostaje jeszcze przyglądnąć się bliżej tematowi chmur. To także może być świetna zabawa! A jak dodatkowo spróbujecie zrobić chmury z waty to będzie to mega frajda dla waszych dzieciaków!

 

 

Prognoza pogody

 

My w planach mamy jeszcze zrobienie domowym sposobem barometru, termometru i deszczomierza. To dopiero będą kreatywne wyzwania!
(Zdjęcia  pochodzą z Pakietu Eko Kalendarz)

Prognoza pogody

Prognoza pogody

 

Prognoza pogody

 

Jak widzicie „Prognoza pogody od kuchni” to super kreatywny temat!

A czy wiecie, ze Światowy dzień Meteorologii obchodzony jest właśnie 23 marca? Z tej okazji właśnie specjalnie dla Was prezentujemy super pakiet edukacyjny dla dzieci z serii EKO KALENDARZ.
My już go przetestowaliśmy i bardzo polecamy!

 

Aby pobrać za free pakiet edukacyjny kliknij w poniższy obrazek.

Meteoooo

Post nie posiada komentarzy, a od jego publikacji minęło bardzo dużo czasu. Komentowanie zostało wyłączone.