Język hiszpański – musisz go znać!Język hiszpański – czy istnieją jakieś zasady aby dobrze i skutecznie się go nauczyć? Powstało na ten temat wiele artykułów, ale nas najbardziej przekonują zasady, które poleca znany polski trener rozwoju osobistego Mateusz Grzesiak

  1. Zasada dźwigni – Ucz się tylko tego co jest statystycznie istotne.
    Wystarczy statystycznie znać ok 500- 1000 wyrazów w danym języku, aby zacząć w nim swobodnie komunikować. Ważne jest to co jest statystycznie relawantne czyli powtarzalne w kontekście! Czy wiesz, ze najważniejsze czasowniki to być i mieć. Naucz się ich używać w kontekście!
  2. Powtarzaj na głos co słyszysz.
    Mów, mów, mów! Nie bój się mówić! Idź do ludzi i mów!
  3. Totalna imersja zamiast nauki gramatyki – czyli całkowite zanurz się w język hiszpański.
    Słuchaj języka przez min 4 godziny dziennie – nie musisz rozumieć. Na początku możesz rozumieć tylko pojedyncze słowa, ale już wkrótce będzie ich co raz więcej. Próbuj rozumieć z kontekstu! Słuchaj radia internetowego w danym języku. Najlepsze są wiadomości! Słuchaj też tzw podcastów.
  4. Zrób sobie fiszki i… naklejaj w domu czy w pracy lub gdzie tylko chcesz. Rób listę zakupów w obcym języku. Zmień sobie język oprogramowania na domowym komputerze lub zacznij grać w gry w danym języku obcym.

 

A tak o nauce języków obcych mówi absolutny znawca tematu Mateusz Grzesiak. 

 

 

Majorka (źródło Wikipedia)

 

 

Malaga (źródło Wikipedia)

 

Sevilla (źródło Wikipedia)

 

Cordoba (źródło Wikipedia)

 

 

Madryt (źródło Wikipedia)

 

 

Warto uczyć się języków obcych! Nigdy nie jest zbyt wcześnie, ani zbyt późno aby rozpocząć swoją przygodę z językiem hiszpańskim!

Może dołączycie do nas?
Zapraszamy was do wspólnej nauki i zabawy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *