Maj to dla wielu uczniów bardzo trudny okres. Zbliżający się koniec roku szkolnego, liczne klasówki, sprawdziany oraz walka o najlepsze oceny powodują brak możliwości uczestniczenia w wielu ciekawych wydarzeniach edukacyjnych. Tu swoją przewagę ujawnia edukacja domowa, w której można tak rozplanować całoroczną naukę, aby końcówka roku szkolnego nie była źródłem licznych stresów, a wręcz przeciwnie – czasem dobrej zabawy.
Przedstawiamy nasze najciekawsze majowe przygody w edukacji domowej – zapraszamy do lektury.
Festiwal Nauki i Sztuki w Krakowie
Tradycyjnie od kilku lat nasza ekipa uczestniczyła w święcie nauki odbywającym się w drugiej połowie maja na płycie Rynku Głównego w Krakowie. Przez trzy dni trwania festiwalu bawiliśmy się wyśmienicie, próbując swych sił w różnych dziedzinach nauki.
Trochę astronomii…
… oraz informatyki i zabawy z wirtualną rzeczywistością.
Trochę chemii…
… i zabawy ciekłym azotem!
Broń też nie stanowi dla nas tajemnic.
Pora na ukochaną matematykę,…
…szczyptę geografii,…
… geologię, …
…łyk fizyki,…
… oraz biologię.
Bardzo ciekawe były także zajęcia związane z projektowaniem miasta oraz badaniem co może się stać w czasie powodzi. Hmm… czyżbym bawiła się w studia mojego taty?
Nie mogliśmy także zapomnieć o nauce języków obcych i poznawaniu innych krajów.
Spotkanie z Francją…
… Wielką Brytanią i królową Elżbietą II.
Nasze próby z językami: arabskim i tureckim.
Aż wreszcie nadeszła pora pośpiewać po chińsku!
Ale i tak najlepiej podobało nam się spotkanie z językiem hiszpańskim. Jakież było zdziwienie studentów z Uniwersytetu Pedagogicznego gdy okazało się że… mamy tego samego nauczyciela tego języka!
Trzy dni Festiwalu Nauki minęły zdecydowanie za szybko. Już nie możemy doczekać się przyszłorocznej edycji!
Jarmark Rzemiosła
W ramach Jarmarku Rzemiosła w Krakowie odbył się koncert muzyki latynoskiej. Nie mogło nas tam zabraknąć!
Noc Muzeów 2018 – Gra miejska: „Kuryerzy Niepodległości”
W ramach nocy muzeów uczestniczyliśmy w grze miejskiej „Kuryerzy Niepodległości” zorganizowanej przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa oraz Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. H Kołłątaja w Krakowie.
Noc Muzeów 2018 – Galeria Figur Stalowych
Po zakończonej sukcesem grze miejskiej udaliśmy się do Muzeum Inżynierii Miejskiej by zwiedzić niezwykłą Galerię Figur Stalowych.
Gra miejska – Dni Izraela w Krakowie
Piknik Rodzinny Odkrywców Małopolskich Parków Krajobrazowych
W latach ubiegłych kilkakrotnie uczestniczyliśmy w Pikniku Rodzinnym „Poznajemy Małopolskie Parki Narodowe”. W tym roku piknik odbył się w innej formule, a jego głównym tematem było Odkrywanie Małopolskich Parków Krajobrazowych.
Gra miejska w Parku Jordana
W czasie pikniku uczestniczyliśmy w grze miejskiej zorganizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną w Krakowie. Nasza ekipa zdobyła 2 miejsce!
Jarmark Włoski
Jak smakują włoskie „specyjały” mogliśmy się przekonać uczestnicząc w jarmarku włoskim. Smakowite ciasteczka miały jednak jedną wielką wadę – mimo że uwielbiamy słodycze nie byliśmy w stanie naraz pochłonąć tak gigantycznej porcji słodkości.
Premiera filmu Han Solo
Tego wydarzenia nie mogliśmy opuścić! Zabawa była znakomita. Zaskoczył nas fakt że widownia składała się w zdecydowanej większości z dziewczynek (ok 10 lat) i ich mam lub opiekunek, a chłopców i mężczyzn można było policzyć na palcach jednej ręki!
Z filmu dowiedzieliśmy się miedzy innymi, że istnieje coś, co łączy Hana Solo i Marysię. Są to… zdolności językowe!
Piknik Szkolny
Przyszedł czas wreszcie odwiedzić własną szkołę. (Żartowaliśmy – mimo że jesteśmy w ED, w szkole bywamy dość często – mamy do niej bardzo baaardzo blisko.) Dobrą okazją do tego był Piknik Szkolny. Zobaczcie jak dobrze się bawiliśmy!
Gra miejska o Nowej Hucie
W czasie pikniku szkolnego uczestniczyliśmy w grze miejskiej o Nowej Hucie. Marysia zaskoczyła swoją wiedzą i znajomością terenu starszych uczniów (także mieszkańców NH) zostając najsilniejszym punktem swojej drużyny.
Na zakończenie gry miejskiej każdy z uczestników zabawy otrzymał nagrody.
Zakończenie pikniku odbyło się wielką loterią – każdy los wygrywał. Nam przypadł w udziale talon na wielką porcję smakowitych lodów.
Piknik z okazji Dnia Hutnika
Czyżby awaria rakiety którą od miesiąca „lecimy” na Marsa? A może w jakiś dziwny sposób znaleźliśmy się wewnątrz Sokoła Milenium? Nie! To tylko jedna z atrakcji Pikniku z okazji Dnia Hutnika.
O naszym „Locie na Marsa” możecie przeczytać we wpisie: 221 przygód z książką czyli… maj w edukacji domowej część l
Terenowe warsztaty przyrodnicze: „Rozpoznawanie i oznaczanie drzew” w Ogrodzie Doświadczeń.
XV Małopolski Piknik Archeologiczny – „Drogi do Niepodległości”
Po raz czwarty uczestniczyliśmy w Pikniku Archeologicznym zorganizowanym w ogrodach Muzeum Archeologicznego w Krakowie. Tegoroczna edycja pikniku znacząco różniła się od poprzednich edycji – jej tematem przewodnim była 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.
Główną atrakcją pikniku była możliwość zaciągnięcia się do Legionów Polskich.
Tegoroczny piknik był dla naszej pociechy już czwartym piknikiem w którym uczestniczyła co udokumentowane jest indeksami młodego archeologa. Czy już za rok będzie „magistrem” młodej archeologii?
Wystawa „Każdy krok zostawia ślad” – obuwie historyczne ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Gdańsku
Jak zmieniało się obuwie na przestrzeni wieków mogliśmy zobaczyć na wystawie w Muzeum Archeologicznym w Krakowie. Nam najbardziej podobały się jednak kościane łyżwy. Ciekawe, czy można na takich wystartować na olimpiadzie?
Dobranocki w Galicji – Karaimi
Po raz kolejny uczestniczyliśmy w warsztatach dla dzieci z cyklu „Dobranocki w Galicji” zorganizowanych przez Żydowskie Muzeum Galicja. Tym razem poznawaliśmy Karaimów – ich religię i kulturę. Karaimi to… najmniejsza mniejszość narodowa w Polsce!
Sprawdzian z języka hiszpańskiego
Koniec roku szkolnego to czas sprawdzianów. W czasie sprawdzianu z języka hiszpańskiego oprócz wiedzy liczyła się kreatywność. Znajomość części ciała Marysia udokumentowała rysując portret Pana profesora dokładnie wszystko opisując w języku hiszpańskim.
Test wyremontowanego Parku Krakowskiego.
Długi weekend majowo-czerwcowy rozpoczęliśmy od wypróbowania atrakcji w oddanym do użytku po remoncie Parku Krakowskim.
Dobrze się bawiliśmy, jednak z żalem musimy stwierdzić, że naszym zdaniem park nie jest bezpieczny dla małych lub mniej sprawnych ruchowo dzieci.
Majowe przygody w edukacji domowej: wiedza i zabawa idą z sobą w parze.
Majowe przygody w edukacji domowej dostarczyły nam wiele frajdy, dobrej zabawy i sporą porcję wiedzy. Rozpoczynający się czerwiec zapowiada się równie atrakcyjnie…
Już dziś zapraszamy do przeczytania naszej relacji z tych wydarzeń.
Post nie posiada komentarzy, a od jego publikacji minęło bardzo dużo czasu. Komentowanie zostało wyłączone.