Parę słów na dobry początek

Nauka jest fascynującą przygodą, pełną dreszczyku emocji, niepewności i niezwykłych zwrotów akcji. To jakby w jednej chwili być bohaterem Star Treka czy Gwiezdnych Wojen, a już w następnej Kryminalnych Zagadek NY czy Dr. Housa.

Dlaczego zatem większość uczniów uważa, że fizyka czy chemia jest trudna a historia nudna? Dlaczego wszyscy tak panicznie boją się matematyki, a geografia i biologia to dla wielu prawdziwa pięta Achillesa? Odpowiedź jest oczywista i prozaiczna. To wszechobecny ogłupiający system edukacji zabija w Nas naturalną ciekawość i pasję zdobywania świata.
Przestajemy myśleć i zadawać pytania, My tylko „nabywamy wiedzę” i rozwiązujemy testy.

Albert Einstein powiedział:

„Jest to właściwie jakiś cud, że nowoczesny system nauczania nie zadusił [we mnie] do końca świętej ciekawości badawczej.”

„Ważne jest by nigdy nie przestać pytać. Ciekawość nie istnieje bez przyczyny. Wystarczy więc, jeśli spróbujemy zrozumieć choć trochę tej tajemnicy każdego dnia. Nigdy nie trać świętej ciekawości. Kto nie potrafi pytać nie potrafi żyć.”

„Nie mam żadnych talentów – prócz namiętnej ciekawości.”

„Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć.”

Co zatem możesz zrobić, aby Twoje dziecko mogło zostać „Małym Einsteinem” i swobodnie spacerować krętymi ścieżkami nauk? To proste. Panie i Panowie otwieram „Gwiezdne Wrota” i zapraszam do Zabawy z Archimedesem.

 

Post nie posiada komentarzy, a od jego publikacji minęło bardzo dużo czasu. Komentowanie zostało wyłączone.