Zagadka Królowej Myszy. Detektywi z Tajemniczej 5

Zagadka Królowej Myszy. Detektywi z Tajemniczej 5

Obrazy moje wspaniale wyglądają, bo są prawdą, są uczciwe, pańskie, nie ma w nich małostkowości, nie ma maniery, nie ma blagi.
/Olga Boznańska/

Znacie serię kryminałów dla dzieci Marty GuzowskiejDetektywi z Tajemniczej 5?! Po emocjach jakie dostarczyły nam : Zagadka Zaginionej Kamei oraz Zagadka Grobu Wampira, z wielką niecierpliwością i sporymi oczekiwaniami, wypatrywaliśmy kolejnej odsłony przygód młodych detektywów. I oto Detektywi z Tajemniczej 5 powracają w brawurowym stylu! Nowa przygoda, nowe wyzwania i zupełnie nowa dawka emocji czyli… Zagadka Królowej Myszy. Detektywi z Tajemniczej 5.

 
Zagadka Królowej Myszy
 

Początek przygody

Czy wizyta w Muzeum może dostarczyć ekscytujących wrażeń na miarę zagadek, którymi zajmował się Sherlock Holmes czy Herkules Poirot?! Ależ tak! Ale tylko pod warunkiem, że towarzyszy nam ciekawski i wszędobylski szczur Sherlock oraz… ekipa młodych detektywów z Tajemniczej 5!
Oto w tajemniczych okolicznościach znika z muzeum w Krakowie, obraz Olgi Boznańskiej „Dziewczynka z chryzantemami”. Kopia jest piękna, ale gdzie jest oryginał obrazu?! Zanim na miejscu przestępstwa zjawi się policja, do akcji wkraczają niezawodni Piotrek, Anka i mała Jaga. Sprawa jest bardzo poważna a podejrzanych jest aż kilku! Multum śladów, tropów i motywów a czasu niestety co raz mniej! Czy młodym detektywom uda się rozwiązać zagadkę zaginionego obrazu i… prawidłowo wytypować złodzieja? O tym musicie przekonać się sami sięgając po po książkę Marty Guzowskiej Zagadka Królowej Myszy. Detektywi z Tajemniczej 5.

 
Zagadka Królowej Myszy
 
Detektywi z Tajemniczej 5
 

Zagadka Królowej Myszy, czyli… myślenie logicznie górą!

Detektywi z Tajemniczej 5. Zagadka Królowej Myszy to jednocześnie książka i wciągająca zabawa o strukturze interaktywnej gry. Przygodowa fabuła młodych bohaterów łączy w sobie dynamikę i sieć intryg rodem z dobrej powieści detektywistycznej. To właśnie tu elementy wiedzy o sztuce i zagadka zniknięcia obrazu, tworzą doskonałą zabawę intelektualną. Śledząc kolejne perypetie Anki, Piotrka, Jagi i sympatycznego szczurka Sherlocka, czytelnik nie raz będzie musiał odpowiadać na wiele bardzo trudnych pytań detektywistycznych. Jak się bowiem okazuje zbieranie dowodów, wysuwanie i weryfikowanie hipotezy, to naprawdę bardzo ciężka praca. Ostatecznie jednak, aby z grona wielu możliwych podejrzanych wyłonić prawdziwego złodzieja, trzeba trochę pogłówkować!

 
Zagadka Królowej Myszy
 
Detektywi z Tajemniczej 5
 

Zagadka sukcesu wyjaśniona!

Zagadka Królowej Myszy, to jednak coś więcej niż tylko tylko dobra zabawa i spore emocje czytelnicze. Ta książka to także bardzo „podstępne” akcenty pedagogiczne i psychologiczne.
Marta Guzowska, zaprosiła swoich czytelników do niezwykłej interaktywnej zabawy i pozwoliła poczuć się jak sam Sherlock Holmes. Rozdziały książki często kończą się pytaniem- zagadką. Czytelnik ma do wyboru aż kilka wariantów odpowiedzi. O trafności dokonanego przez siebie wyboru, „młody detektyw”, może przekonać się już na początku kolejnego rozdziału. Taka zabawa to nie tylko świetnie ćwiczenie na koncentrację, ale także rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem.

 
Zagadka Królowej Myszy
 
Detektywi z Tajemniczej 5
 

Detektywi z Tajemniczej 5. Zagadka Królowej Myszy, to niezwykle intrygująca przygoda detektywistyczna, która zdecydowanie zachęca dzieci do czytania książek. Treść i klimat książki świetne podkreślają minimalistyczne czarno-białe ilustracje Agaty Raczyńskiej. Ilustratorka zdecydowała się też na wykorzystanie w książce pewnych akcentów zieleni. Uważny czytelnik łatwo przekona się że owa zieleń odgrywa w całej opowieści wcale nie małą rolę…
Zatem młodzi detektywi na start!

 
Zagadka Królowej Myszy
 
Detektywi z Tajemniczej 5
 

Detektywi z Tajemniczej 5 inspirują!

Detektywi z Tajemniczej 5. Zagadka Królowej Myszy to lektura, która godna jest polecenia z wielu powodów. Nas szczególnie zaintrygował sposób, w jaki Marta Guzowska przemyciła do dziecięcej książki sporo informacji z zakresu historii sztuki. To właśnie tu młody czytelnik może poznać zasady funkcjonowania muzeum i zakres obowiązków niektórych jego pracowników. Postać studentki Akademii Sztuk Pięknych, odkrywa przed nami również niektóre tajniki sztuki malarskiej. Na uwagę zasługuje także postać małej Jagi, która zasypuje bohaterów całkiem ciekawymi pytaniami o różne trudne słowa…

 
Zagadka Królowej Myszy
 
Zagadka Królowej Myszy
 

Zagadka Królowej Myszy, to książka, która nie tylko rozbudza ciekawość, ale i inspiruje do własnych poszukiwań. Moja prawie 10-letnia córka, po przeczytaniu tej książki, koniecznie chciała dowiedzieć się czegoś więcej na temat życia i twórczości Olgi Boznańskiej. Na fali tego zainteresowania odwiedziliśmy Muzeum Narodowe w Krakowie i… na własne oczy mogłyśmy podziwiać skradziony w książce obraz „Dziewczynka z chryzantemami”.

 
Zagadka Królowej Myszy
 
Detektywi z Tajemniczej 5
 
Zagadka Królowej Myszy
 

Detektywi z Tajemniczej 5. Zagadka Królowej Myszy to naszym zdaniem naprawdę bardzo ciekawa propozycja czytelnicza dla dzieci. Moim zdaniem, chociaż trzecia część serii wypadła nieco słabiej niż dwa wcześniejsze tomy, to jednak całość uważam za bardzo udaną produkcje. W przygotowaniu jest już kolejny tom: Zagadka Zbuntowanego Robota. Też jesteście ciekawi, jaka czeka nas nowa przygoda?!

 
Zagadka Królowej Myszy
 

Zamiast zakończenia…

Dajcie znać, jak podoba wam się książka Detektywi z Tajemniczej 5. Zagadka Królowej Myszy. Możecie dawać komentarze, pisać do nas maile lub przysyłać zdjęcia! Udostępniajcie nasz wpis, aby więcej młodych mogło poznać tę fascynującą książkę! Pamiętajcie tylko, aby koniecznie podać źródło, bo post kosztuje nas trochę pracy, czasu i wysiłku. Pamiętajcie, że razem tworzymy to miejsce!

Jeżeli zainteresował was ten wpis, to możecie przeczytać również naszą recenzję: Zagadka Grobu Wampira. Detektywi z Tajemniczej 5
 
Nasza ocena: bardzo dobry
 

Marta Guzowska
Detektywi z Tajemniczej 5
Zagadka Królowej Myszy
Wydawnictwo Nasza Księgarnia
ISBN 978-83-10-13242-0

 

Wydawnictwo Nasza Księgarnia


 

Post nie posiada komentarzy, a od jego publikacji minęło bardzo dużo czasu. Komentowanie zostało wyłączone.