Czarownice i czarodziejki

czarownice

W witrynach okolicznych mniejszych i większych sklepów, znowu pojawiły się szczerbate dynie, dookoła łypią na nas jakieś straszydła, czarownice, duchy i kościotrupy…
No tak… to znak, że zbliża się Halloween!

Czarownice… hm… Czarownice mają dłuuuugie haczykowate nosy pokryte wstrętnymi brodawkami, czarne powłóczyste suknie z pelerynami, spiczaste kapelusze i oczywiście latają na miotłach!? Do tego mają wredne charaktery, są złośliwe i budzą tylko odrazę i strach?! Nic z tego! Dziś pokażemy Wam, że czarownice mogą być na prawdę bardzo fajne!

 

Moja sąsiadka czarownica

Wyszczuplająca spódnica, cukierki prawdomówności, latająca miotła z systemem GPS i… totolotek?! Brzmi zachęcająco? Jasne! Wyobraźcie sobie, że pewnego dnia odkrywacie, że wasza sąsiadka – Pani Flora – jest dyplomowaną czarownicą. Nie jest to jednak taka całkiem zwyczajna czarownica, ale bardzo roztargniona czarownica! To zapowiada kłopoty, prawda?! Pani Flora ciągle wpada w jakieś tarapaty, ale prawdziwe kłopoty zaczynają się wtedy, gdy gubi swoją czarodziejską różdżkę a jej miotła… ucieka, gdzie pieprz rośnie. Na domiar złego w domu naszej czarownicy całkiem nieoczekiwanie pojawia się kot Figiel i… Czy małej Ninie uda się wybawić Panią Florę z opałów? Czy czary zawsze są dobre na wszystko? To już musicie przeczytać sami!

„Przygody Roztargnionej Czarownicy” Barbary Wicher, to nie lada gratka dla każdego małego miłośnika książek. Trzy wesołe historie, piękna szata graficzna i duże litery, to niewątpliwie świetna zachęta do samodzielnego czytania. Rodzice i nauczyciele z pewnością ucieszą się także faktem, że autorka umieściła po każdym dużym rozdziale, specjalny quiz sprawdzający u dzieci, umiejętność czytania ze zrozumieniem. Możecie być pewni, że ta książka z pewnością sprawi radość Waszemu dziecku! Czekamy na następne przygody Czarownicy Flory!
„Przygody Roztargnionej Czarownicy” Barbary Wicher, to jedna z najfajniejszych książek jakie kupiliśmy na tegorocznych Targach Książki w Krakowie. Naszą foto relację z tego wydarzenia możecie przeczytać w poście „Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie”

 

Nasza ocena: bardzo dobry z plusem

 

Czarownice - Przygody Roztargnionej Czarownicy

 

Czarownice - Przygody Roztargnionej Czarownicy

 

Czarownice - Przygody Roztargnionej Czarownicy

 

Czarownice - Przygody Roztargnionej Czarownicy

 

Czarownica kucharka

Na skraju lasu, w małym domku mieszkała sobie pewna czarownica i jej… trzy niesforne kociaki. Pewnego razu w lesie rozpętała się na prawdę paskudna jesienna burza. Przerażona czarownica i jej kocięta szybko schowały się pod ciepła pierzyną… Ale co tam można robić? Odpowiedź jest prosta! Czytać książki! Czarownica zaczyna czytać historie o Jasiu i Małgosi a potem… wpada na pewien genialny plan! Co takiego wymyśla czarownica, aby jej mali przyjaciele przestali się bać burzy? Dlaczego ptaki z całej okolicy z przyjemnością odwiedziły domek czarownicy?


Maja Strzebońska – młoda autorka z Krakowa stworzyła niezwykła serię książek opowiadających o przygodach pewnej czarownicy. Czarownica ta jest… trochę ciapowata, mylą się jej zaklęcia, okropnie boi się burzy i… kocha swoje koty. Jednak to jedna z najfajniejszych czarownic jakie znamy! „Czarownica i pierniki” to taka historia po którą z wielką przyjemnością sięgną zarówno przedszkolaki jak i nieco starsze dzieci. Ta historia tryska humorem a piękne kolorowe ilustracje i duże, łatwe do czytania litery, to duże atuty tej lektury. O przygodach tej czarownicy pisaliśmy także w poście „Czarownica wymiata”.

 

Nasza ocena: bardzo dobry

 

Czarownice - Czarownica i pierniki

 

Czarownice - Czarownica i pierniki

 

Czarownice - Czarownica i pierniki

 

Czarownice - Czarownica i pierniki

 

Strachy na lachy

Gdybyście jednak, nadal nie lubili czarownic, albo się ich bali, to mamy dla was świetny poradnik: „Jak pokonać czarownice?”. Dzięki lekturze książki Catherine Leblanc i Ronalda Garrigue, poznacie najskuteczniejsze metody oraz sekretne formuły, dzięki którym możecie obezwładnić i unieszkodliwić, każdą nawet najbardziej złośliwą czarownice! Czy wiecie, że przed czarownicami można uciec na… odkurzaczu? A dobrą metodą na psikusa dla wrednej czarownicy jest… postraszyć ją myszami? Czarownice można także oszukać, gdy jesteśmy dla niej… bardzo uprzejmi. Brzmi ciekawie?
Książka ta, polecana jest fajny pomysł na pokonanie dziecięcych strachów przed czarownicami. Nam jednak nie do końca podoba się ta lektura. Stylistyka horrorów dla dzieci, czasem może bardziej odstraszyć niż zachęcić małego czytelnika. Najlepiej jednak, jak sami przekonacie się, czy ta książka jest na prawdę fajna i odpowiada potrzebom waszych dzieci. Ciekawe, chociaż czasami nieco… straszne ilustracje i czarny humor z pewnością także znajdą swoich wielbicieli.

Nasza ocena: dobry

Czarownice - Jak pokonać czarownice

 

Czarownice - Jak pokonać czarownice

 

Czarownice - Jak pokonać czarownice

 

Czarownice - Jak pokonać czarownice

 

Barbara Wicher
Przygody Roztargnionej Czarownicy
Wydawnictwo Skrzat

Tekst: Maja Strzebońska
Ilustracje: Alicja Karczmarska-Strzebońska
Czarownica i pierniki
Wydawnictwo Skrzat

Catherine Leblanc
Roland Garrigue
Jak Pokonać Czarownice?
Wydawnictwo Wilga

 

 


Wpis powstał w ramach projektu blogowego „Przygody z książką”.


Logo projektu Przygody z książką


Post nie posiada komentarzy, a od jego publikacji minęło bardzo dużo czasu. Komentowanie zostało wyłączone.