Kiedy deszcz pada, dzieci… zamki budują

dzieci zamki budują

„W czasie deszczu dzieci się nudzą,
To ogólnie znana rzecz.
Choć mniej trudzą się i mniej brudzą się,
Ale strasznie nudzą się w deszcz”.
/Kabaret Starszych Panów/

„W czasie deszczu dzieci się nudzą, to ogólnie znana rzecz…” Pamiętacie tę piosenkę z Kabaretu Starszych Panów?! No, pewnie że tak! Ale… czy naprawdę kiedy za oknem jest szaroburo i ciągle pada deszcz, dzieci skazane są na nudę? Naszą odpowiedzią jest Coloring Kit!

 

dzieci zamki budują

 

Szczęśliwy przypadek

Do marketu wpadliśmy dosłownie na minutkę… No wiecie, takie szybkie zakupy… No i wtedy, gdzieś między brokułami a chusteczkami higienicznymi natknęłyśmy się na takie prawdziwą perełkę. Coloring Kit, czyli kreatywny zestaw dla dzieci, który jak się okazało, szybko stał się w naszym domu prawdziwym hitem. Teraz z całym przekonaniem mogę stwierdzić: „kiedy deszcz pada, dzieci wcale się nie nudzą bo… zamki budują!

 

dzieci zamki budują

 

Otwieramy pudełko…

Zestaw kreatywny Coloring Kit, to niezbyt duże kartonowe pudełko, w formie bardzo poręcznej teczki z uchwytem typu „rączka”. To ostatnie rozwiązanie najbardziej spodobało się naszemu dziecku.

W środku Coloring Kit znajdujemy zestaw kilku „kart – wypychanek”, które pozwalają, aby dziecko zbudowało mały, ale bardzo zgrabny zamek. Bardzo prosta, wręcz intuicyjna instrukcja graficzna, daje możliwość swobodnej i samodzielnej pracy dziecka.

 

dzieci zamki budują

 

Do zestawu dołączone są także dwa zestawy kolorowych flamastrów. Całość dopełniają „karty- wypychanki” z rysunkami przedstawiającymi mieszkańców zamku. Znajdziemy tu m.in króla i królową, królewnę, rycerzy a nawet smoka i… ducha.

 

dzieci zamki budują

 

A to Ci historia!

Zestaw kreatywny Coloring Kit, to nie tylko fajny, bardzo pomysłowy sposób na nudę, ale także świetna pomoc dydaktyczna. To naprawdę doskonały pomysł na „odczarowanie” nudnych podręcznikowych lekcji historii. Dla nas była to bardzo cenna inspiracja do rozwinięcia tematu związanego z budownictwem sakralnym i świeckim w Polsce. Tak też zrodził się pomysł na kilka bardzo ciekawych wycieczek…

 

dzieci zamki budują

 

dzieci zamki budują

 

dzieci zamki budują

 

Jedna zabawka… wiele zastosowań

Coloring Kit, czyli kreatywny zestaw dla dzieci, to także idealne ćwiczenia z zakresu motoryki małej. Małe paluszki maja okazję na wypychanie, zaginanie i… kolorowanie. Taka zabawa jest również fajnym ćwiczeniem z zakresu orientacji i wyobraźni przestrzennej. Czytanie instrukcji graficznej to prawdziwy trening spostrzegawczości, koncentracji i… cierpliwości.

Dodatkowo, warto wspomnieć, że dla dzieci, zwłaszcza z zaburzeniami integracji sensorycznej, Coloring Kit, to także doskonały sposób na rozwijanie i usprawnianie percepcji wzrokowej i koordynację wzrokowo-ruchową.

 

dzieci zamki budują

 

dzieci zamki budują

 

Uśmiech i dobra zabawa

Zestaw kreatywny Coloring Kit, to naprawdę świetnie spędzony czas, dobra zabawa i multum uśmiechu. To własnie tu zabawa uczy, albo jak kto woli nauka staje się zabawą…

My Coloring Kit polecamy z całego serca, ponieważ za naprawdę niewielkie pieniądze (w Auchan niecałe 20zł) można kupić nie tylko fajną, kreatywną „zabawkę”, ale przede wszystkim sprawić swojemu dziecku wiele, wiele radości.

 

Post nie posiada komentarzy, a od jego publikacji minęło bardzo dużo czasu. Komentowanie zostało wyłączone.