Język angielski – fiszki SCHOOL Are spiders scary? – 500 słówek i zdań, czyli… nawet nie zauważysz, że się uczysz!

fiszki

Mówię po hiszpańsku do Boga, po włosku do kobiet, po francusku do mężczyzn, a po niemiecku do mojego konia.
/Król Hiszpanii Karol V Habsburg/

 

W dzisiejszych czasach znajomość języków obcych wydaje się nam czymś zupełnie naturalnym i oczywistym. Osoby z większymi zdolnościami lingwistycznymi lub większym samozaparciem, często uczą się kilku języków na raz. Nasza Archimedesowa pociecha wciągnęła nas w rodzinną wspólną naukę języka hiszpańskiego. Muszę przyznać, że to naprawdę fantastyczna zabawa i przygoda dla całej rodziny. Ostatnio na profilu facebookowym Instytutu Cervantesa w Krakowie, przeczytaliśmy, że jak wynika z najnowszych analiz, język hiszpański jest trzecim językiem najczęściej używanym w internecie, po angielskim i chińskim. Jest to również drugi najczęściej używany język w Wikipedii, na Facebooku i Twitterze!
Marysia jest absolutnie zakochana w języku hiszpańskim, jednak angielski jako pierwszy język świata, też należy, a nawet trzeba znać! I tu niestety zaczynają się schody… Wcześniejsza „edukacja systemowa” bardzo skutecznie zniechęciła nasze dziecko do nauki tego języka! Ciągle zatem szukam jakiś ciekawych pomysłów i materiałów, które choć trochę pozwoliłyby mi odczarować ten, jak mówi Marysia -„głupi angielski”. I wiecie co?! Chyba w końcu coś znalazłam!
Wydawnictwo EDGARD wrzuciło na rynek dwa ciekawe produkty, które naprawdę dały mi nadzieje, że Marysia w końcu zmieni zdanie na temat języka angielskiego. Na pierwszy ogień testowania poszły fiszki SCHOOL Are spiders scary? – 500 słówek i zdań. I..? Mamy pierwsze sukcesy!

 

fiszki

 

W moim magicznym pudełku…

System fiszki SCHOOL Are spiders scary? – 500 słówek i zdań to stosunkowo niewielkie, ale całkiem zgrabne i poręczne kartonowe pudełeczko. Na pierwszy rzut oka wnętrze wydaje się nieco ascetyczne. Całą zawartość stanowi 500 fiszek, trzy zakładki-przegródki oraz mała książeczka -„Poradnik dla ucznia”.

 

fiszki

 

Fiszki czy fishki…

Trzeba przyznać, że fiszki są bardzo solidnie wykonane. Małe usztywnione kartoniki i kredowy papier pozwalają na wielokrotne ich wykorzystanie bez obawy, że fiszki mogą szybko ulec zniszczeniu.

 

fiszki

 

fiszki

 

Mini organizer…

Zakładki – przegródki pozwalają stworzyć w pudełku prawdziwy organizer. Przegródka A PIECE OF CAKE (Bułka z masłem) to miejsce, gdzie dziecko może przenosić fiszki, które już świetnie zna. Druga przegródka MUMBO JUMBO (Czarna magia) pozwala zgromadzić fiszki ze słówkami, których dziecko jeszcze nie zna. I w końcu ostatnia przegródka – PRACTICE MAKES PERFECT (Praktyka czyni mistrza) segreguje fiszki, z materiałem, który dziecko właśnie „przerabia”.

 

fiszki

 

Jak ugryźć… fiszki SCHOOL Are spiders scary?

System fiszki SCHOOL Are spiders scary? – 500 słówek i zdań, to wygodny i bardzo skuteczny sposób, aby dziecko polubiło naukę języka angielskiego. Kolorowe ilustrowane fiszki zdecydowanie uprzyjemniają naukę i ułatwiąją zapamiętywanie słówek. Dzięki konkretnym przykładom użycia zwrotów w zdaniach dzieci uczą się, nie tylko w jaki sposób poprawnie konstruować wypowiedzi, ale także jak używać poznanych słów i zwrotów w tzw. kontekście.

Materiał ułożony został w taki sposób, aby dziecko poznawało i utrwalało nowe słownictwo oraz podstawowe konstrukcje gramatyczne. Fiszki SCHOOL obejmują materiał leksykalny z ponad 30 różnych grup tematycznych. Znajdziemy tu m.in. słówka z zakresu takich tematów jak: dom, rodzina, zawody, zwierzęta, jedzenie, pogoda, transport, zdrowie, wygląd i charakter oraz czas i liczebniki. Sporą grupę słówek stanowią także najczęściej używane czasowniki. Każda fiszka zawiera nie tylko wyraz, ale także przykładowe zdanie z wykorzystaniem danego słowa. Całość dopełnia kolorowa, przykuwająca wzrok ilustracja. Po drugiej stronie fiszki znajdujemy polskie tłumaczenie danego słówka i zawartego tekstu. Takie rozwiązanie zdecydowanie usprawnia naukę! Fiszki pozwalają także poznać język angielski jako całość, a nie tylko jako zbiór niezależnych słów.

 

fiszki

 

fiszki

 

Językowych przygód kilka , czyli… Poradnik dla ucznia

System fiszki SCHOOL Are spiders scary? – 500 słówek i zdań został tak zaprojektowany, aby nauka języka angielskiego łączyła przyjemne z pożytecznym. W „Poradniku dla ucznia” zamieszczono kilka całkiem fajnych propozycji zabaw z wykorzystaniem fiszek. Znajdziemy tu m.in klasyczną zabawę w Quiz, Słowo dnia, Rymy i Opis. Nam najbardziej spodobały się dwie zabawy – Historia oraz Węże literowe.

 

fiszki

 

No to gramy!

Pierwsza zabawa – Historia – polega na wylosowaniu 10 fiszek ze słówkami, które już dziecko zna lub właśnie się uczy. Potem dziecko samodzielnie lub z rodzicami powinno wymyślać krótkie opowiadanie o tym, co przydarzyło się jemu lub komuś ze znajomych, właśnie z wykorzystaniem tych słówek. Bohaterem opowiadania może być też postać kompletnie fikcyjna. Zadanie można wykonać ustnie lub pisemnie. Bardziej zaawansowany młody adept językowy może całą historię opowiedzieć tylko w języku angielskim. Gracz mniej zaawansowany – może ułożyć tekst w języku polskim, wstawiając tylko w odpowiednie miejsca wylosowane wcześniej angielskie słówka.

Druga zabawa – Węże literowe – polega na tym, aby dziecko wybrało jedno słówko, a następnie odszukało i dołożyło takie, które zaczyna się na ostatnią literę poprzedniego wyrazu. W tym przypadku najlepiej wykorzystać słówka z przegródek A PIECE OF CAKE oraz PRACTICE MAKES PERFECT.

 

fiszki

 

fiszki

 

Gramatyka w pigułce?

System fiszki SCHOOL Are spiders scary? – 500 słówek i zdań w swoim Poradniku dla ucznia umieścił także kilka informacji dotyczących najważniejszych zagadnień gramatycznych. I tak znajdziemy tu krótkie przypomnienie zasad stosowania czasu Present Simple, Present Continuous i Past Simple. Dodatkowo poradnik zawiera również tabelaryczne zestawienie niektórych najważniejszych czasowników nieregularnych. Osobne krótkie rozdziały dotyczą przypomnienia najważniejszych wiadomości dotyczących czasowników to be, to have got oraz czasowników modalnych.

 

fiszki

 

fiszki

 

 

Aktywny trening!

Pakiet fiszki SCHOOL Are spiders scary? – 500 słówek i zdań uzupełnia program komputerowy (do pobrania online). Wewnątrz pudełka znajduje się specjalny kod, dzięki któremu program można za free pobrać ze strony Wydawnictwa EDGARD – strefa gratisów. Program zawiera liczne ćwiczenia, gry i nagrania mp3 w wykonaniu profesjonalnych lektorów – wyłącznie native speakerów. Z programem można przygotowywać własne playlisty i rozwiązywać zadania, które pomagają utrwalić słownictwo i sprawiają, że nauka będzie jeszcze ciekawsza!

 

fiszki

 

fiszki

 

Program komputerowy Aktywny trening! przeznaczony jest do nauki słownictwa. Zawiera on nagrania słówek i zdań wraz z tłumaczeniami oraz gry i ćwiczenia testowe, dzięki którym dziecko szybko sprawdzi swoje postępy i w przyjemny sposób utrwali nowe wiadomości. Nauka z programem zakończona jest testem końcowym dostępnym po zebraniu czterdziestu specjalnych kluczy-nagród. Klucze takie dziecko może zdobyć, rozwiązując ćwiczenia i grając w gry. Dodatkowo program umożliwia generowanie własnych nagrań z wybranej partii materiału (np. wg grup tematycznych) w sekwencji słówko – tłumaczenie lub tłumaczenie – słówko, zgodnie z indywidualnymi potrzebami.

 

fiszki

 

fiszki

 

Ucz się i trenuj aktywnie!

Nam Pakiet Fiszki SCHOOL Angielski Are spiders scary? oraz dołączony do niego program komputerowy Aktywny trening! naprawdę bardzo się spodobał. Największe powodzenie miał oczywiście program komputerowy! Naszej Marysi szczególnie przypadł do gustu panel Graj i zapamiętuj oraz Rozwiąż ćwiczenia.

 

fiszki

 

Nauka to zabawa!

Panel Graj i zapamiętuj obejmuje gry typu Memory oraz Wykreślankę. Memory polega na odsłonięciu pary „kart”: słówka w języku obcym oraz jego polskiego tłumaczenia. Karty odsłaniamy, klikając na nie myszką. Prawidłowo dobrana para pozostaje odsłonięta. Jeżeli słówka nie pasują do siebie, karty zostają ponownie zakryte. Gra kończy się, kiedy wszystkie karty są odpowiednio połączone. Na koniec zabawy dziecko otrzymuje kolejne klucze.

 

fiszki

 

Druga gra – Wykreślanka – gra polega na odnalezieniu w diagramie tłumaczeń wyrazów wyszczególnionych po prawej stronie ekranu komputera. Aby zaznaczyć wyraz, należy kliknąć na jego pierwsza i ostatnią literę. Gra kończy się, kiedy dziecku uda się zaznaczyć wszystkie tłumaczenia słówek z listy. Słowa umieszczone są pionowo lub poziomo. Po ukończeniu gry, dziecko może znowu otrzymać klucz i będzie mogło przejrzeć jeszcze raz swoje odpowiedzi.

 

fiszki

 

fiszki

 

Kochanie, nawet nie zauważysz, że się uczysz!

Pakiet Fiszki SCHOOL Angielski Are spiders scary? pozwala uczyć się zasad rządzących językiem bez konieczności wkuwania skomplikowanych regułek. W rezultacie mówienie po angielsku staje się dla dziecka naturalne i… bezstresowe. Na opakowaniu znajdujemy informacje, że fiszki przeznaczone dla uczniów klas 4- 8 szkoły podstawowej. Jednak moim zdaniem z powodzeniem pakiet ten można je wykorzystać w pracy z młodszymi dziećmi. Moja 9-latka jest pod wielkim wrażeniem tych fiszek i widzę, że język angielski nareszcie przestaje być taki „znienawidzony”. To chyba najlepsza rekomendacja tego pakietu!

 

Nasza ocena: celujący

 

edgard - języki obce

 

Post nie posiada komentarzy, a od jego publikacji minęło bardzo dużo czasu. Komentowanie zostało wyłączone.