Kotagoras w Muzeum Tajemnic czyli matematyka w akcji!

Kotagoras w Muzeum Tajemnic czyli matematyka w akcji!

Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.

Macie takie książki, do których się powraca i które mimo upływu lat uczą, cieszą i bawią? Tak?! To świetnie! Dziś pokażę Wam jeszcze jedną taką lekturę, którą nie tylko trzeba przeczytać, ale najlepiej mieć ją we własnej biblioteczce bo… jest do czego wracać!

Muzeum Tajemnic – zostań bohaterem!

Środek nocy, tajemniczy list, mroczne muzeum, coś czai się w ciemnościach, fascynujące zagadki, rabusie i… Złoty skarb! Brzmi jak książka detektywistyczna, przygodowa lub kryminał?! Tak! To i wiele więcej znajdziesz w fantastycznej lekturze Davida Glovera – „Muzeum Tajemnic”. Matematyczne śledztwo”.

 

Stwórz własną niepowtarzalną matematyczną przygodę i… ocal starożytny skarb!

„Muzeum Tajemnic”. Matematyczne śledztwo” to jedna z tych książek, która ma za zadanie przede wszystkim zachęcać dzieci do rozwoju i co najważniejsze, do stosowania w praktyce swoich zdolności matematycznych, poprzez wciągające „historie kryminalistyczne”. Książka ta na zawsze zmienia nasze wyobrażenie o nauce matematyki!

 

Książka, gra czy poważna nauka?

„Muzeum Tajemnic”. Matematyczne śledztwo” genialnie łączy w sobie zalety fajnej książki, uroki matematycznej gry komputerowej i… nauki przez zabawę. Młody czytelnik, aby przybliżyć się do rozwikłania skomplikowanej intrygi i ocalić przed złodziejami starożytny skarb, musi rozwiązywać kolejne zadania matematyczne. Nasza emocjonująca książkowa przygoda, tym razem przybrała magiczną postać matematycznych tajemnic pełnych liczb.

 

Pisząc nie trzeba tak wyczerpywać przedmiotu, aby nic nie pozostało dla czytelnika. Nie chodzi wszako o to, aby ludzie czytali, ale aby myśleli

„Muzeum Tajemnic”. Matematyczne śledztwo” nie jest zwyczajną książką którą czyta się strona po stronie, lecz wraz z kolejnymi zagadkami wędruje się raz do przodu a raz do tyłu książki. Wraz z rozwojem wydarzeń młody czytelnik napotyka na rożne zagadki i w zależności od udzielonej odpowiedzi (odpowiedzi są do wyboru) przenosić się różne części książki i wpływa na przebieg akcji. Błędna odpowiedź nie eliminuje jednak z całej zabawy ponieważ dziecko zawsze dostaje informację (podpowiedź) jak znaleźć właściwą drogę. Książka wyposażona jest także w mini słowniczek niezbędnych pojęć z zakresu matematyki, tak aby dziecko mogło samo zdobywać nową wiedzę (lub uzupełniać to już co umie).

 

Matematyka nie jak z historii podręcznika

„Muzeum Tajemnic”. Matematyczne śledztwo” to książka, która skupia swoje matematyczne zagadki wokół takich pojęć jak m.in.: cyfra, liczba parzysta i nieparzysta, oś liczbowa, liczba pierwsza, liczba kwadratowa, cyfry rzymskie, magiczny kwadrat czy ciąg liczbowy. Historyczna fabuła tej książki dotyka takich tematów jak Grecja i Rzym, Wikingowie i Średniowiecze.

 

Kotagoras i inne matematyczne stwory

Formuła „gry miejskiej”, interaktywność akcji, plus ciekawa szata graficzna i niebanalna fabuła, powodują, że książka ta jest atrakcyjna tak dla najmłodszego jak i nieco starszego czytelnika. Dodatkową atrakcją jest trochę bajkowa postać muzealnego kota Kotagorasa, która pomaga czytelnikowi odkryć prawdę, stworzyć własną niepowtarzalną historie, przeżyć niesamowita przygodę i… poćwiczyć swoje matematyczne zdolności.

My wykorzystaliśmy tę książkę realizując projekt „Matematyka jest piękna” – Między zerem a nieskończonością.

 

Muzeum tajemnic

 

Muzeum tajemnic

 

Muzeum tajemnic

 

Muzeum tajemnic

 

Muzeum tajemnic

 

Muzeum tajemnic

 

Muzeum tajemnic

 

Muzeum tajemnic

 

Muzeum tajemnic

 

Muzeum tajemnic

 

Muzeum tajemnic

 

Muzeum tajemnic

 

Muzeum tajemnic

 

Muzeum tajemnic

 

Muzeum tajemnic

 

Muzeum tajemnic

 

Muzeum tajemnic

 

Muzeum tajemnic

 

Muzeum tajemnic

 

David Glover
Matematyczne śledztwo: MUZEUM TAJEMNIC
Wydawnictwo Zielona Sowa, Warszawa 2014
ISBN 978-83-7995-657-0

 

Wydawnictwo Zielona Sowa

 


Wpis powstał w ramach projektów blogowych:
„Matematyka jest piękna” i „Przygody z Książką”


Logo projektu Matematyka jest piękna i Przygody z książką

Komentarze na temat “Kotagoras w Muzeum Tajemnic czyli matematyka w akcji!

  1. znam tę serię i bardzo mi się podoba jej idea
    nie mogę się doczekać, kiedy będę mogła „Matematyczne śledztwo” podrzucić Jankowi 🙂

  2. Nie znam ale szczerze jestem zaciekawiona. Taka forma przygody z matmą po za szkołą mogłaby się spodobać Dusi 🙂

  3. Ciekawa książka i przyznam się, że nigdy o niej nie słyszałam…a czytać uwielbiam i nie wiem, jak mogłam ją przegapić 😉

Minęło bardzo dużo czasu od publikacji lub aktualizacji tego wpisu. Komentowanie zostało wyłączone.