Piotr Trybalski – Wystawa plenerowa – Turcja. Wokół szlaku licyjskiego

Piotr Trybalski - Wystawa plenerowa - Turcja. Wokół szlaku licyjskiego

Turcja – Podróż malowana obrazem

 

Zapraszamy Was do Krakowa na plenerową wystawę: Piotra Trybalskiego – Turcja. Wokół szlaku licyjskiego. Wystawę tą można oglądać na Placu Wielkiej Armii Napoleona, w zakolu Wisły tuż pod Wawelem. Ta niezwykła wystawa odwiedziła już Warszawę a po 18 października będzie dostępna dla widzów w Poznaniu.

 

Autorem zdjęć jest Piotr Trybalski – fotograf, dziennikarz i podróżnik, autor książek. Od blisko 20 lat podróżuje i fotografuje, publikując m.in. w National Geographic Traveler, Outside Magazine, National Geographic, Podróżach, Kaleidoscope, Witaj w Podróży, Przekroju, Polityce.
Piotr Trybalski to także współwydawca magazynu podróżników Tam Tam, organizator Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły i założyciel Fundacji Imago Mundi.

 

Wystawa fotograficzna Turcja. Wokół szlaku licyjskiego przedstawia piękno tzw Szlaku Licyjskiego. Jest to jeden z długodystansowych szlaków górskich w Turcji, który prowadzi on przez góry Taurus wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego od Fethiye do Antalyi wokół starożytnej Licji. Droga ta ciągnie się przez ponad 500 kilometrów nad południową linią brzegową Turcji, wiodąc przez setki niezmiernie ważnych miejsc dla każdego miłośnika archeologii. Akwedukt w Delikkemer, grobowce w Myrze, wieczne ognie Chimery – to tylko niektóre z ponadczasowych atrakcji tego regionu.

 

Szlak Licyjski to nie tylko raj dla archeologów, ale także obszar pełen wyzwań i inspiracji dla fanów aktywnego sportu i wypoczynku. jeżeli na prawdę chcecie poczuć adrenalinę to proponujemy lot paralotnią z góry Baba Dağı lub wspinaczkę w Geyikbayırı lub rafting na rzece Köprülü.
Zatoce Motyli to z kolei propozycja dla spragnionych ciszy i wypoczynku z dala od cywilizacji. Kąpiel w turkusowych wodach przy plaży Kaputaş lub spacer po plaży miejskiej w Antalyi działa niczym SPA.

Organizatorem wystawy jest Biuro Radcy ds. Kultury i Informacji Ambasady Turcji w Warszawie.

 

Dla nas ta wystawa Turcja. Wokół szlaku licyjskiego – jest ciekawym elementem międzyblogowego projektu „Mali Podróżnicy”. O tym zaś, dlaczego wystawa o Turcji jest dla nas tak ważna i mega inspirująca w wędrówce po Portugalii, dowiecie się już wkrótce w naszym kolejnym podróżniczym poście!

O Portugalii napisaliśmy już post „Portugalia… cuda, muzyka i wielka miłość”. Wkrótce będzie kolejny! Wypatrujcie!

 

 

0006

 

0003

 

0004

 

0005

 

0007

 

0008

 

0009

 

0010

 

0011

 

0012

 

0013

 

0014

 

0015

 

0016

 

0017

 

0002

 

 

 

 


Wpis powstał w ramach projektu blogowego "Mali podróżnicy"


Logo projektu Mali Podróżnicy


Post nie posiada komentarzy, a od jego publikacji minęło bardzo dużo czasu. Komentowanie zostało wyłączone.