Matematyka jest piękna – zaproszenie do projektu

Matematyka jest piękna logo

 

Zapraszam wszystkich blogujących rodziców, do udziału w nowym projekcie matematycznym dla dzieci pt.:”Matematyka jest piękna”.
Jeżeli lubicie wyzwania i potraficie działać niekonwencjonalnie, to ten projekt jest właśnie dla Was!

Projekt „Matematyka jest piękna” będzie wymagać  od uczestników  niekonwencjonalnego i bardzo kreatywnego podejścia do myślenia matematycznego. W naszym projekcie matematyka powinna być zintegrowana z różnymi aspektami życia codziennego a nie traktowana jako odrębny szkolny przedmiot nauczania.
„Matematyka jest πękna” to kształtowanie inteligencji matematycznej u dzieci i rozwijanie ich uzdolnień w tym zakresie, po przez pokazanie matematyki w tzw działaniu. Nasz projekt to taka próba „matematyzacji świata”dziecka od najmłodszych lat, tak aby stworzyć mu jak najwięcej okazji do widzenia świata „oczami matematyki”. Matematyka „ukryta” jest wszędzie: w muzyce, w geografii i podróżach, w historii, w architekturze czy w końcu w kuchni lub w sporcie. Naszym zadaniem będzie tylko umiejętnie i kreatywnie pokazać to swoim dzieciom.

 

Propozycja tematyki wpisów jest następująca:

 1. Matematyka ciepła i zimna. (21.03 – 3.04)
 2. Matematyka czasu. (4.04 – 17.04)
 3. Matematyka dźwięku. (18.04 – 30.04)
 4. Matematyka życia. (2.05- 15.05)
 5. Matematyka sztuki. (16.05 – 29.05)
 6. Matematyka smaku i zapachu. (30.05 – 12.06)
 7. Matematyka podróży. (13.06 – 26.06)

Wpis na blogu może być relacją z warsztatu przeprowadzonego z naszym dzieckiem, opisem fajnej wycieczki, sprawozdaniem z udziału w ciekawych zajęciach edukacyjnych, recenzją interesującej książki, wydarzenia lub filmu związanych z omawianym tematem. A może macie jeszcze inne propozycje? Słowem wszystko co Wam przyjdzie do głowy!

Zasady udziału:

 1. Uczestnikiem projektu może zostać każda blogująca osoba, która zobowiąże się przeprowadzać swoje warsztaty tylko w ramach  edukacji własnych dzieci.
 2. Dopuszcza się opuszczenie dwóch wpisów oraz spóźnienia w publikacjach. Możliwe jest także publikowanie większej liczby postów w ramach jednego tematu.
 3. Publikujemy wpisy na blogach wg harmonogramu.
 4. Wszystkie Wasze wpisy wklejacie pod postem przypiętym na grupie projektowej na Fb „Matematyka jest πiękna”.
 5. W czasie trwania projektu zamieszczacie w widocznym miejscu na Waszym blogu logo projektu.
 6. Każdy Wasz post w ramach projektu opatrzony jest logo projektu.
 7. Linki do wszystkich postów z Waszych blogów (na dany temat) będą zebrane i umieszczone razem na stronie projektu na blogu „Zabawy z Archimedesem”.

Nabór do projektu już rozpoczęty! Startujemy 14 marca 2016 r. prezentacją zgłoszonych blogów na grupie projektowej na FB „Matematyka jest piękna”

 

Komentarze na temat “Matematyka jest piękna – zaproszenie do projektu

 1. oczywiście, że jest piękna! będzie mi bardzo miło znaleźć się w gronie bawiących się nią uczestników projektu – możecie na nas liczyć 🙂 mamajanka i On

 2. bede sledzic, choc tym razem nie damy rady sie przylaczyc. Bardzo ciekawy projekt!

Minęło bardzo dużo czasu od publikacji lub aktualizacji tego wpisu. Komentowanie zostało wyłączone.