KumploBook – Dogrywka czyli kreatywne dzieciństwo na start!

Kumplobook dogrywka

Wyobrażasz sobie życie bez komórki. Tylko przez chwilę, przez jedną godzinę. Zapominasz, że ją masz. Przez 60 minut nie scrollujesz, tylko się na serio kumplujesz! Tylko Ty i Twój kumpel. Realny nie wirtualny.

Wiedzieliście, że dzieci do 3 roku życia w ogóle nie powinny oglądać telewizji, bawić się „na komputerze” czy grać na tablecie lub komórce?! Specjaliści twierdzą, że nieco starsze dzieciaki, do ok 7 roku życia, powinny korzystać z tych mediów pół godziny dziennie, młodsze nastolatki około godziny a starsze maksymalnie 2 godziny. Tymczasem badania wskazują, że dzieci nie tylko zbyt wcześnie mają kontakt ze szklanym ekranem i światem wirtualnym, ale przede wszystkim trwa on zdecydowanie zbyt długo! Nadmiar bodźców, fałszywy obraz świata, spłycenie poczucia estetyki, etyki i moralności, zanik wrażliwości, prowadzi ostatecznie do zaburzeń emocjonalnych, niewłaściwych relacji społecznych i rozluźnienia więzów rodzinnych. Na szczęście istnieje bardzo wiele sposobów, aby nasze dzieciaki zechciały ograniczyć korzystanie z tych wszystkich mediów. My jako remedium proponujemy pokazać naszym dzieciakom KumploBook – Dogrywka! Książka dla prawdziwych przyjaciół.

 

Kumplobook dogrywka

Wyeliminować czy ograniczyć ?

Małe dzieci świetnie rozwijają się bez telewizji, komputera czy komórki. W przypadku starszych dzieci i młodzieży całkowite wyeliminowanie tych mediów może być bardzo trudne czy wręcz niemożliwe. Nieznajomość takiej czy innej bajki, filmu lub gry, może być powodem dyskryminacji lub nawet całkowitego odrzucenia dziecka przez rówieśników. W dziecku będzie narastał bunt, który zupełnie niepotrzebnie może być powodem rodzinnych konfliktów. Tak czy owak, każdy rodzic musi być przygotowany na taki moment, kiedy jego dziecko zacznie się interesować telewizją, komputerem czy komórką. Prędzej czy później w życiu naszego dziecka pojawi się internet i media społecznościowe… Stąd warto mieć w zanadrzu kilka mądrych pomysłów na wspólne spędzanie czasu w gronie rodziny, znajomych i przyjaciół. Dlatego warto mieć na oku niezwykłą książeczkę KumploBook – Dogrywka! Dzieciaki z pewnością będą zachwycone!

 

Kumplobook dogrywka

 

KumploBook – Dogrywka! Uwaga to wkręca!

Książeczka KumploBook – Dogrywka, to w zasadzie brulion z propozycją aż 43 różnych zabaw, gier i aktywnosci dla dzieciaków. W zabawie mogą uczestniczyć jednocześnie dwie osoby, które wspólnie zapełniają strony tego niezwykłego brulionu.
Naszym zdaniem KumploBook – Dogrywka! Książka dla prawdziwych przyjaciół może się podobać dzieciakom w różnym wieku. Gry i zabawy są bardzo zróżnicowane, od bardzo prostych do całkiem trudnych, więc może to być znakomita rozrywka nie tylko dla nastolatków. Fajna grafika i niekonwencjonalne propozycje zabaw wciągają lepiej niż nie jedna gra komputerowa!

 

Kumplobook dogrywka

 

Kumplobook dogrywka

 

Kumplobook dogrywka

 

Kumplobook dogrywka

 

Kumplobook dogrywka

 

Kumplobook dogrywka

 

Dziecko poznaje zabawy rodziców…

KumploBook – Dogrywka! to także stare i dobrze znane zabawy z dzieciństwa niejednego rodzica. To świetny moment, aby pokazać, że rodzice też kiedyś byli dzieciakami!

 

Kumplobook dogrywka

 

Kumplobook dogrywka

 

Kumplobook dogrywka

 

Relaks gwarantowany, ale…

Naszym zdaniem KumploBook – Dogrywka! Książka dla prawdziwych przyjaciół to naprawdę całkiem fajna propozycja rozrywki i… ciekawy sposób na nudę. Spora dawka humoru, zadania pobudzające wyobraźnię i kreatywność to spore atuty tej książki. Przyjaciel jest tutaj realny a nie wirtualny, emocje zaś prawdziwe a nie sztucznie wykreowane. Zamiast oglądania emotikonów dziecko słyszy prawdziwy śmiech a zamiast czytania martwego postu może doświadczyć realnych słownych interakcji.

 

Kumplobook dogrywka

 

Kumplobook dogrywka

 

KumploBook – Dogrywka! Książka dla prawdziwych przyjaciół to propozycja dla dwóch osób, stąd może to być pewnym „zgrzytem” w przypadku, kiedy w zabawie zechce uczestniczyć więcej zaprzyjaźnionych dzieciaków. Nasze wątpliwości budzi także „szara tonacja” brulionu, która w pierwszym kontakcie z tą książką sprawia nieco ponure wrażenie. Dzieciaki, którym zaproponowaliśmy przetestowanie tej książki, także zwróciły uwagę na mocno przygaszoną kolorystykę. Być może przy następnej edycji warto pomyśleć o bardziej ożywionych barwach. Generalnie jednak dzieci były zadowolone i świetnie się bawiły, a to chyba najważniejsze!

Nasza ocena: bardzo dobry z minusem.

Tekst: Joanna Gorzelińska
Grafika: Krzysztof Kiełbasiński
KUMPLOBOOK DOGRYWKA!
Książka dla prawdziwych PRZYJACIÓŁ

ISBN 978-83-280-4255-1
Wydawnictwo Wilga 2017

Wydawnictwo wilga

Post nie posiada komentarzy, a od jego publikacji minęło bardzo dużo czasu. Komentowanie zostało wyłączone.