Idze Idze bajoku… czyli jak zostać Czytelnikiem Roku

Idze Idze bajoku... czyli jak zostać Czytelnikiem Roku

 

Idze, idze głuptasie, bajoku mówiła mi Pani w szkole! Ty nawet nie wiesz jak korzystać z książek. Ale Pani nie znała mojego największego sekretu… ja od 4 roku życia umiałam czytać. Wkurzyłam się nieźle i „se poszłam” do biblioteki, a tam… wygrałam konkurs na Czytelnika Roku dla dzieci w kategorii do lat 9!

 

Wiecie… ja kocham czytać książki. Uwielbiam ich zapach… Uwielbiam czuć pod palcami fakturę ich kartek… Uwielbiam dotykać ich okładki…. Uwielbiam delektować się pierwszą stroną nowej lektury…
Książki mają w sobie coś magicznego, coś porywającego i jednocześnie… odurzającego.

Książki to także wielka broń! Broń, która jest zdolna walczyć z każdym skostniałym systemem… społecznym, politycznym czy religijnym. Książki dają bowiem wolność! Książki pozwalają kreować wolny, otwarty umysł, zdolny do robienia rzeczy na prawdę wielkich.

Moja prawie 7 letnia córka miała już swoje pierwsze starcie z systemem i… to właśnie dzięki książkom wyszła z niego obronną ręka, silniejsza niż kiedykolwiek!
Tak – moja córka została Czytelnikiem Roku i uczestniczyła w Wielkiej Gali, która towarzyszyła rozdaniu nagród. To były niesamowite chwile tak dla niej jak i dla całej naszej rodziny. To doświadczenie nauczyło nas aby absolutnie zawsze wierzyć w swoje dziecko i kochać go takim jakim ono jest! Najważniejsze aby słuchać własnej intuicji a nie głosu „pseudoautorytetów” z piekła rodem!

Wielka Gala Konkursu „Nowohucki Czytelnik Roku 2015/2016” połączona została ze spotkaniem autorskim z Panem Andrzejem Maleszką. Dla naszej córki było to dodatkowe wyróżnienie, które zaowocowało nowymi pasjami literackimi.
Wiecie… to zupełnie niesamowite, kiedy masz okazję obserwować jak w ciągu zaledwie jednego roku, twoje dziecko dojrzewa literacko. Nagle w miejsce Świnki Peppy i opowieści o Franklinie pojawiły się takie lektury jak „Magiczne drzewo”, „Harry Potter” a ostatnio… „Kroniki Archeo” i „Opowieści z Narnii”

Doceniona, silnie zmotywowana i… chyba nieco oszołomiona swoim wielkim sukcesem, córcia postanowiła ponownie spróbować swoich sił w nowej edycji konkursu czytelniczego dla dzieci. Od połowy czerwca do chwili obecnej zdążyłam naliczyć córce prawie 50 przeczytanych książek!!! Niektóre książki czytamy wspólnie (ja jej czytam lub czytamy na zmianę) i są to dla nas zupełnie wyjątkowe chwile, ale co najważniejsze wiele lektur córka przeczytała zupełnie samodzielnie.

 

Oto nasza mini relacja z Wielkiej Galii Konkursu „Czytelnik Roku 2015/2016”, która odbyła się w ramach Festiwalu Literatury dla Dzieci Kraków 2016.

 

     

0001

 

0003

 

0004

 

0005

 

0006

 

0007

 

0008

 

0002

 

0009

 

0010

 

Niniejszy wpis dedykuję Pani Emilii – byłej wychowawczyni mojej córki z zerówki.

 

 

 


Wpis powstał w ramach projektu blogowego „Przygody z książką”.


Logo projektu Przygody z książką


Komentarze na temat “Idze Idze bajoku… czyli jak zostać Czytelnikiem Roku

  1. ślę gratulacje + życzenia jeszcze wielu takich „przygód”, również wbrew systemowi 😉

  2. Super i bardzo gratuluję 🙂
    Żeby moje Dziecko chciało tak czytać 😉

  3. Ogromne gratulacje dla córki! Wiele pięknych książkowych przygód jeszcze przed nią:)

  4. Wyobrażam sobie twoją dumę!! Gratuluję serdecznie i mamie i córce. Niech walczy dalej z systemem i czyta do utraty tchu 🙂

Minęło bardzo dużo czasu od publikacji lub aktualizacji tego wpisu. Komentowanie zostało wyłączone.