Legendy Krakowskie – teatr radiowy dla całej rodziny.

Legendy Krakowskie plakat

Tylko w legendach może przetrwać to, co w naturze przet­rwać nie może.
Tylko legenda i mit nie znają granic możliwości
/Andrzej Sapkowski/

 

Każdy, kto choć raz był w Krakowie wie, że jest to miasto piękne, tajemnicze i jednocześnie pełne różnych kontrastów. To właśnie tu – historia i rzeczywistość splatają się ze sobą wzajemnie, niczym osnowa i wątek tkaniny, tworząc niezwykle barwną i wciągającą bez reszty opowieść. Czym, byłaby jednak ta opowieść gdyby brakło w niej szczypty magii? Tę właśnie magię odnajdziecie w baśniach, bajkach i legendach Krakowa!
Legendy Krakowskie od lat cieszą się dużą i wciąż niegasnącą popularnością, tak wśród dzieci jak i osób całkiem dorosłych. Co jakiś czas pojawiają się nowe wydania książkowe, ilustrowane albumy, kolorowanki, puzzle czy karty do gry. Teraz jednak powstaje coś zupełnie wyjątkowego, coś dzięki czemu spojrzycie na legendy krakowskie z nowej, świeżej perspektywy…

 

Tajemniczy Kraków legendą opisany

Stowarzyszenie Filmowe Trzeci Tor, producent znanych i lubianych opowieści z serii „Historia dla dzieci”, ponownie sięgnął po nieco zapomniana formę jaką jest słuchowisko dla dzieci. Tak powstał pomysł serii „Legendy Krakowskie”.

 

Marcyś najmłodszy krakowski przewodnik

Legendy Krakowskie to niezwykła opowieść o najmłodszym krakowskim przewodniku Marcysiu. Ten mały, rezolutny chłopiec wraz ze swoją koleżanką, wzorową uczennicą Ewką spotykają niecodzienną postać bankruta antykwariusza. Każdy z nich ma swoje własne, całkiem współczesne realne życiowe problemy. Wszystko zmienia się jednak, kiedy otwierają się na siebie, kiedy podejmują ryzyko i wspólnie wkraczają w świat magicznego miasta Krakowa. Wtedy dopiero odkryją zupełnie nowy wymiar otaczającej ich rzeczywistości i wówczas rozpoczyna się ich niezwykła przygoda.
Co kryje się w zakamarkach dumnego miasta polskich królów? Czy zdadzą sobie sprawę z tego, że problemy ludzi dawnego świata nie są znowu tak inne, od tego, z czym zmagają się oni sami na co dzień? Czy dostrzegą więź łączącą ludzi ponad czas i cywilizacyjne zmiany? Czy poznają potęgę legendy?

 

Rodzinne legend słuchanie

„Głowy wawelskie” oraz „Skarb Krzysztoforów” to słuchowiska z cyklu „Legendy Krakowskie”, zrealizowane w formie teatru radiowego z pełną obsadą aktorską oraz oprawą muzyczną i dźwiękową. Posłuchajcie sami przepięknej piosenki do tego słuchowiska. Czyż to nie fenomenalny pretekst do wspólnego rodzinnego spędzania czasu?

 

 

 

 

W słuchowiskach występują: Piotr Piecha (antykwariusz), Zuzia Dróżdż (Ewka) i Jaś Sułkowski (Marcyś).
Autorem tekstów jest Paweł Śmiałek, natomiast reżyserem, montażystą i koordynatorem projektu jest Krzysztof Ridan.

 

Legendy podpatrzone…

Realizacja projektu to naprawdę bardzo ciężka praca i… świetna zabawa. Zobaczcie i posłuchajcie sami…

 

Legendy krakowskie realizacja

  

Więcej nie zdradzamy i zachęcamy do wysłuchania słuchowisk.
Piosenkę oraz słuchowisko można także bezpłatnie pobrać i używać w celach niekomercyjnych.

 

Twórcy Projektu „Legendy Krakowskie” wysłali aż 400 płyt CD ze słuchowiskiem i piosenką do darmowego wykorzystywania, do szkół podstawowych i bibliotek publicznych w Małopolsce. Poprowadzą także warsztaty teatralno – literackie z młodzieżą szkolną. Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 

Legendy Krakowskie LIVE…

W ramach akcji ZAJRZYJ DO HUTY 2018 w nowohuckiej Alei Róż odbyło się spotkanie z twórcami słuchowisk z cyklu Legendy Krakowskie, w którym miała zaszczyt uczestniczyć ekipa Zabaw z Archimedesem. Zobaczcie sami jak dobrze się bawiliśmy…

  

Pora spotkać… Nawojkę!

Miło nam donieść, ze tuż przed końcem 2018 roku ukazało się nowe słuchowisko z cyklu Legendy Krakowskie.

Zapraszamy do słuchania…

 

Post nie posiada komentarzy, a od jego publikacji minęło bardzo dużo czasu. Komentowanie zostało wyłączone.