Baśnie są bardziej niż prawdziwe, nie dlatego iż mówią nam, że istnieją smoki, ale że uświadamiają, iż smoki można pokonać
/Gilbert Keith Chesterton/
Wiecie, że w niektórych regionach naszego kraju, głownie w Wielkopolsce i na Śląsku, nadchodzące Święta Wielkanocne, nie mogą się odbyć jeżeli dzieci nie otrzymają tzw. podarunku od Zajączka?! W Krakowie zwyczaj ten jest mało znany, ale kto wie może wkrótce i u nas będzie to wielka atrakcja. Tak czy owak, niezależnie od powodu, dzieci warto obdarowywać fajnymi i przede wszystkim mądrymi prezentami!
Jeżeli szukacie czegoś naprawdę ciekawego dla swoich maluchów, to dziś mamy dla was małą podpowiedź – Świat baśni czyli Memory na 3 sposoby.
Małe skromne pudełko a w środku prawdziwe czary
Świat baśni czyli Memory na 3 sposoby to jedna z tych gier, które naprawdę zachwycają! Małe, ale bardzo solidne pudełko o stonowanych kolorach kryje w sobie prawdziwe cudeńka – 20 dużych kart (11 x 11 cm) o niesamowitej grafice. Pani Marta Szudyga, wyczarowała baśniowych bohaterów – wróżki, elfy, smoki, rycerzy i inne fantastyczne postacie, które przenoszą graczy do zaczarowanego świata. Te karty same w sobie są po prostu piękne!
Piękno w trzech odsłonach
Świat baśni czyli Memory na 3 sposoby to nie jest takie zwykłe memory! To trzy warianty gry o rosnącym stopniu trudności, które wciągają do zabawy nie tylko dzieci w każdym wieku i o różnych temperamentach, ale stanowią świetny sposób na wspólne rodzinne spędzanie czasu.
Odsłona pierwsza – „Pamięć” czyli… Mamo! Tato! Mam już 2 lata…
To najprostsza forma gry, która świetnie sprawdzi się w przypadku najmłodszych dzieci. Rodzice powinni potasować karty i rozłożyć je na stole (lub podłodze) rysunkami do dołu. Etap rozkładania kart może także stanowić świetny wstęp do dalszej zabawy a przy okazji być elementem ćwiczenia motoryki malej. Efekt ten osiągniemy, jeżeli pozwolimy aby maluch samodzielnie rozłożył potasowane karty.
W zabawie może uczestniczyć dwóch lub więcej graczy. W zabawie z najmłodszymi najlepiej sprawdza się wariant 1 na 1 czyli rodzic – dziecko. Pierwszy gracz wybiera jedną kartę i odwraca ją obrazkiem do góry. Następnie robi to samo z druga dowolna kartą. Jeżeli odkryte karty tworzą parę (dwa takie same obrazki) to uczestnik gry zabiera karty. Jeżeli wybrane dwie karty nie tworzą pary, to wówczas odwraca je, a zabawę kontynuuje następny gracz.
Odsłona druga – „Spostrzegawczość” czyli… Mamo! Tato! Jestem już bardzo samodzielny!
Świat baśni czyli Memory na 3 sposoby w drugim wariancie przeznaczona jest dla dzieci w wieku 4+. Podstawowe zasady gry są takie same jak w wariancie pierwszym tej zabawy. Stopień trudności gry zaczyna jednak rosnąć, bowiem wprawne oko gracza powinno dostrzec, że z pozoru identyczna „para kart” ma pewne drobne różnice. Zadaniem gracza jest zatem nie tylko znalezienie Pary kart ale także wskazanie przynajmniej jednej z trzech różnic, które zostały sprytnie ukryte na kartach. Jeżeli graczowi nie uda się wskazać żadnej różnicy, to wówczas musi odwrócić karty obrazkami do dołu. Teraz do gry wkracza kolejny uczestnik.
Odsłona trzecia- „Refleks” czyli… Mamo! Tato! Wkrótce idę do szkoły!
Tym razem mamy do czynienia z najbardziej emocjonującym wariantem gry, w którym najważniejszym elementem jest…szybkość i precyzja. Kiedy graczowi uda się odszukać parę kart, wówczas wszyscy uczestnicy mają za zadanie wskazać różnicę. W tej rozgrywce wygrywa ten kto najszybciej wskaże wszystkie miejsca, różniące oba obrazki. Zabawa kończy się, gdy wszystkie karty zostaną odkryte a wygrywa ten gracz, który ma najwięcej par.
O życzeniach słów kilka…
Zabawa z dzieckiem przy wykorzystaniu gry Świat baśni czyli Memory na 3 sposoby to prawdziwa przyjemność! Trudno doszukać się tutaj jakiś niedociągnięć… Jedyne czego można żałować, to fakt że tych kart jest tak mało! Naszym zdaniem kolejne wydanie tej gry koniecznie należy wzbogacić o dodatkowe ilustracje! A może wydawcy zechcą stworzyć Mega Pakiet, w którym obok kart do gry znajdą się także kolorowanki z wizerunkami wykorzystanych postaci i plakat do ozdobienia dziecięcego pokoju.
Nasza ocena: bardzo dobry z plusem
Post nie posiada komentarzy, a od jego publikacji minęło bardzo dużo czasu. Komentowanie zostało wyłączone.