Miło szaleć, kiedy czas po temu…
/Jan Kochanowski – Pieśń XX/
Przełom maja i czerwca to bardzo trudny okres dla wszystkich uczniów. Zbliżający się koniec roku szkolnego (często związana z tym walka o czerwony pasek na świadectwie) powodują, że uczniowie nie mogą uczestniczyć w wielu ciekawych wydarzeniach kulturalno-edukacyjno-sportowych. Dla szczęśliwców uczących się w systemie edukacji domowej jest to już początek wakacji. My swoje wakacje rozpoczęliśmy bardzo dawno temu, więc ze spokojnym sumieniem mogliśmy poddać się czerwcowemu szaleństwu. W związku z tym, że nauka w edukacji domowej bardziej przypomina system studiowania niż tradycyjną szkołę (a studenckie życie w edukacji domowej jest super) nasze szaleństwa nazwaliśmy… „Archimedesowymi Juvenaliami„. Oto jak wyglądało nasze studenckie życie: w pierwszej dekadzie czerwca. Zapraszamy do lektury…
Dzień Dziecka
Nasze świętowanie Dnia Dziecka rozpoczęliśmy jeszcze w końcówce maja uczestnicząc w imprezie Dzień Dziecka z Golec uOrkiestra. A był to dopiero początek dobrej zabawy.
Piknik rodzinny Kolejowe ABC w Parku Jordana
Szaleństwa z okazji święta dzieci kontynuowaliśmy na pikniku Kolejowe ABC.
Pasiasty Dzień Dziecka
Nic nie pobije jednak atrakcji przygotowanych przez organizatorów imprezy zorganizowanej na stadionie Klubu Sportowego Cracovia.
Możliwość zwiedzenia najbardziej ukrytych zakątków stadionu…
… oraz gry i zabawy sportowe dla każdego. Marysi najbardziej przypadła do gustu letnia wersja hokeja na lodzie. Mimo panującego upału w pełnym stroju hokejowym (bez łyżew) grała do upadłego!
Dla wszystkich uczestników czekał także tort niespodzianka, który kroił osobiście Pan Profesor Janusz Filipiak – prezes zarządu sportowej spółki akcyjnej MKS Cracovia.
Zabawa trwała bardzo długo, a na wszystkich uczestników zabawy czekały pamiątkowe dyplomy.
Dzień dziecka w NCK
Obowiązkowo musieliśmy odwiedzić imprezę w Nowohuckim Centrum Kultury – wszak to impreza na „naszym nowohuckim podwórku”.
Parada smoków – Nocne widowisko na Wiśle
Kolejna, tradycyjna Parada Smoków została w tym roku włączona do programu Kongresu Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa, który właśnie odbywał się w Krakowie. Na bulwarach wiślanych tłumy widzów zaczęły gromadzić się dużo, dużo wcześniej…
Piknik w Parku Krakowskim
Tegoroczny cykl pikników w krakowskich parkach rozpoczęła impreza w Parku Krakowskim. Marysia uczestniczyła m.in. w zajęciach i zabawach w języku hiszpańskim oraz warsztatach Jiu-Jitsu. Chyba nieźle wypadła, skoro jej ćwiczenia postanowiła uwiecznić telewizja.
Pochód tradycji i miast członkowskich OWHC (Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa)
W czasie wielobarwnego pochodu inaugurującego Kongres Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa zaprezentowały się miasta stowarzyszone w tej organizacji. Prezentowane były także Tradycje Krakowa. Koniecznie zobaczcie nasz film relacjonujący to wydarzenie.
Kongres Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa – Koncert inauguracyjny
Mamy „Archimedesowe Juvenalia” – więc uczestnictwo w koncertach jest obowiązkowe! Naszej ekipy nie mogło zabraknąć na koncercie muzyki współczesnej i klasycznej inaugurującym Kongres.
Piknik naukowy w Szkół Demokratycznych
Gdy jedna z krakowskich szkół demokratycznych zaprasza dzieci z edukacji domowej na piknik naukowy, nasza ekipa nie mogła nie skorzystać z tego zaproszenia.
Wizyta w galerii
Kolejna z naszych cyklicznych wizyt w pobliskiej galerii. Tym razem wystawa obrazów inspirowanych bajkami.
Festyn sportowo-rekreacyjny „O uśmiech dziecka” – AWF w Krakowie
Sportowych przygód ciąg dalszy… Tym razem zagościliśmy na Krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego na Festynie Sportowo-Rekreacyjnym „O uśmiech dziecka”. Ta cykliczna impreza po raz pierwszy była dostępna dla uczestników indywidualnych, a nie tylko grup zorganizowanych. Bawiliśmy się wyśmienicie…
Do biegu… gotowi… start!
Takiej prędkości na wirażu nie rozwijał nawet Usain Bolt…
Lekcja windsurfingu….
Gry i zabawy sportowe…
Hokej! Tym razem… wersja na trawie!
Pokaz zumby i tańców latino…
Akcja czytelnicza: Jak nie czytam, jak czytam
W czerwcu po raz kolejny odbyła się ogólnopolska akcja czytelnicza: Jak nie czytam, jak czytam. Także i my dołączyliśmy do tej akcji.
Więcej na ten temat przeczytacie w naszej blogowej relacji z tego wydarzenia.
Dzień Ochrony Środowiska
Dzień Ochrony Środowiska w Parku Jordana pomyślany został dla zorganizowanych grup szkolnych. Jednak istniało pewne zaklęcie umożliwiające udział uczestnikom indywidualnym. Zaklęcie to brzmiało: edukacja domowa!
Korowód Nowohucki
Nowa Huta ma 70 lat. (w powszechnej opinii, bo dla nas dużo, dużo więcej – jej historia rozpoczęła się w epoce lodowcowej…) Z tej też okazji zorganizowano szereg imprez jubileuszowych. Jedną z nich był odbywający się po raz 3 Korowód Nowohucki…
Dni Nowej Huty
Nasza ekipa uczestniczyła także w festynie z okazji Dni Nowej Huty. Dobra zabawa trwała do późnej nocy…
Koniec Ery Różowego Konika (na Biegunach) – raz jeszcze!
Na zakończenie festynu kolejny koncert – a jego gwiazdą: Urszula! Tego nie mogliśmy przewidzieć gdy nasza pociecha ogłaszała koniec ery różowego konika!
Tłum nowohucian i oczywiście nasza pociecha koniecznie musiała odśpiewać tę piosenkę…
„Archimedesowe Juvenalia” trwają w najlepsze…
Karmeliada
Karmeliada – rewelacyjny festyn rodzinny u OO. Karmelitów Na Piasku. Pokazy chemiczne, ciekawe gry i zabawy dla całej rodziny i … rewelacyjna rodzinna gra miejska to tylko niektóre z atrakcji.
Gra rozgrywana w otoczeniu klasztoru oprócz typowych zadań do wykonania wymagała od uczestników sporej dawki wiedzy (m.in. historycznej, o sztuce itp.) a także… cierpliwości! Nie była to „zwykła bieganina” czyli gra dla „etatowych łowców nagród” których wielu można spotkać na tego typu imprezach.
Integracyjny festyn rodzinny u OO. Franciszkanów
W ramach naszych „Archimedesowych Juvenaliów” odwiedziliśmy także II integracyjny festyn rodzinny. Impreza ta była okazją do spotkania mieszkańców Krakowa z osobami z niepełnosprawnościami i przełamania barier.
Dzień Otwarty Magistratu
Na tegoroczny Dzień Otwarty Magistratu dla dużych i małych krakowian przygotowano wiele atrakcji. Zajęcia edukacyjne, prezentacje dzielnic spotkania z ciekawymi ludźmi, gra detektywistyczna, koncerty to tylko wybrane atrakcje tego wydarzenia.
Pora sprawdzić swą wiedzę…
Kiedyś, fotel w tym gabinecie będzie MÓJ!!!
Może Rada Miasta Krakowa zechce wysłuchać moich postulatów?
Bardzo Straszny Duch
Wiedzieliście, że w siedzibie Magistratu w Krakowie grasuje straszny duch? My wiedzieliśmy! Na jego poszukiwanie udaliśmy się wraz z niezastąpioną Panią Fishką oraz detektywami z Dziecięcego Biura Detektywistycznego.
Tajna narada detektywów…
Pora zasięgnąć języka wśród pracowników Magistratu…
Wnikliwa analiza informacji o duchu…
Czy duch może ukrywać się w gabinecie prezydenta miasta?
W poszukiwaniu ducha pomagała nam nawet Straż Miejska…
W naszych poszukiwaniach odwiedziliśmy wiele zakamarków magistratu do których nie mają dostępu zwykli mieszkańcy miasta.
Tajne akta śledztwa w Magistracie…
Koncert zespołu RAZ-DWA-TRZY
Na zakończenie Dnia Otwartych Drzwi Magistratu uczestniczyliśmy w koncercie zespołu RAZ-DWA-TRZY. Wszak to Archimedesowe Juvenalia, a dzień bez koncertu to… dzień stracony!
40 rocznica (pierwszej) wizyty Jana Pawła II W Nowej Hucie
Z okazji tej ważnej dla Nowej Huty rocznicy w Opactwie Mogilskim odbył się koncert „Miłość mi wszystko wyjaśniła”. Poezję Karola Wojtyły i teksty Jana Pawła II usłyszeliśmy w wykonaniu Lubelskiej Federacji Bardów.
Studenckie życie jest super!
To jeszcze nie koniec czerwca i naszych „Archimedesowych Juvenaliów”. Studenckie życie wciągnęło naszą Marysię. Szczególnie przypadły jej do gustu koncerty prezentujące różne gatunki i style muzyczne. Widać, że kształtuje jej się gust muzyczny, a prawdziwie dobra zabawa zawsze ma charakter edukacyjny. Już wkrótce kolejna relacja z naszych czerwcowych „studenckich szaleństw”. Zapraszamy do lektury.
Post nie posiada komentarzy, a od jego publikacji minęło bardzo dużo czasu. Komentowanie zostało wyłączone.