Edukacja domowa… Czym zajmowaliśmy się październiku, co nas inspirowało, o tym przekonacie się z naszego podsumowania. Zapraszamy do lektury!
Akademia Młodych Odkrywców – Kampus UJ
Rozpoczynamy przygotowania do tegorocznej edycji konkursu Świetlik.
Odkrycie Heraklita z Efezu, czyli pozytywne wibracje
Na kolejnych warsztatach zorganizowanych przez Kuźnię Wiedzy badaliśmy fale dźwiękowe i zjawisko rezonansu przy użyciu nie zawsze typowych instrumentów muzycznych. skonstruowaliśmy także własny telefon!
Wystawa starodruków – Klasztor OO. Franciszkanów w Krakowie
Baardzoooo, bardzoooo stare książki! Mamo! Tato! Chcę mieć takie w swojej biblioteczce!
Komiksowa archeologia – wystawa w Muzeum Archeologicznym w Krakowie
Na tej wspaniałej wystawie w po raz pierwszy w historii polskiego muzealnictwa połączono archeologię z komiksem. Zestawienie znalezisk archeologicznych z podobnymi przedmiotami wykorzystanych na kadrach komiksów Janusza Christy, to naprawdę niezwykła lekcja archeologii i historii.
Warsztaty teatralne w Teatrze Ludowym w Krakowie
Sezon teatralny 2018/2019 uważam za otwarty. Na pierwszym spotkaniu zaczęliśmy poznawać specyfikę pracy aktorów.
W czasie warsztatów odbyła się, także część praktyczna, każdy z uczestników miał za zadanie przedstawić własną historyjkę w teatrze cieni. Marysia wykonała scenkę inspirowaną elementami tańca współczesnego i hinduskiego.
Po oglądnięciu nagranego występu nie mogliśmy się powstrzymać, by nie podłożyć ścieżki dźwiękowej! – Skojarzenie było jednoznaczne!
Fizyka jest fajna – Warsztaty w Instytucie Fizyki Jądrowej
Po raz kolejny uczestniczyliśmy w pokazie dla dzieci zorganizowanym przez Instytut Fizyki Jądrowej dla dzieci poprowadzonym przez samego Wiktora Niedzickiego. Znakomita zabawa, niezwykłe eksperymenty i… ciekły azot w akcji to tylko niektóre z atrakcji tego pokazu. Co warte podkreślenia – w pokazie oprócz zorganizowanych grup szkolnych uczestniczyły także wraz z rodzicami dzieci z edukacji domowej. Wielkie brawa dla organizatorów za uwzględnienie także tej grupy dzieci!
Jak bawiliśmy się, podczas naszej pierwszej wizyty w Instytucje Fizyki Jądrowej przeczytacie w naszym wpisie: Na krawędzi między zabawą a nauką.
Cóż tam, panie, w Konfucjuszu? Chińczyki dokazują mocno!?
Ależ tak! W pomieszczeniach, których wystrój projektował sam S. Wyspiański rozpoczynamy… 3 semestr nauki języka chińskieg0 (Dom Lekarski w Krakowie – siedziba Instytut Konfucjusza UJ)
Premiera Hotel Transylwania 3
Pora na chwilę rozrywki na premierze Hotelu Transylwania 3.
Gra miejska – Pozdrowienia z Plant
Kiermasz Pogranicza Kultur
Piękno języków słowiańskich (i nie tylko) poznawaliśmy na koncercie zespołu Prasłowianki! Ach ci Słowianie! Znowu nas dopadli!
Matematyka w plenerze
Matematyka jest piękna, zwłaszcza gdy jej nauka odbywa się w plenerze!
Co ciekawe, następnego dnia klasa czwarta z naszej szkoły przeprowadziła terenową lekcję matematyki o pomiarach. Czyżbyśmy byli dla nich inspiracją? Bardzo możliwe!
Wyprawa na Kopiec Kościuszki
Kopiec Kościuszki i zlokalizowane tam muzeum to miejsce, w którym można poznać historię drogi Polaków do wolności, zobaczyć wybitnych Polaków (muzeum figur woskowych) i zwiedzić zabytkowy XIX-wieczny fort cytadelowy, który spełniał funkcje obronne. Okalający Kopiec Fort 2 „Kościuszko” jest jednym z najstarszych zachowanych dzieł Twierdzy Kraków.
Warsztaty teatralne – akt II
Jedni teatr tylko zwiedzają, inni czasem oglądają w nim spektakl. Wybrani zostają aktorami!
Zobaczcie jak bawiliśmy się na drugich warsztatach…
40 rocznica wyboru papieża Jana Pawła II
Z tej wspaniałej okazji uczestniczyliśmy w odsłonięciu mozaiki na w oknie papieskim przy ul. Franciszkańskiej. Zobaczyliśmy także efektowną prezentację multimedialną wyświetloną na murach pałacu biskupiego w Krakowie. Na zakończenie uczestniczyliśmy w koncercie „Ojcze Święty – Dziękujemy” na Rynku Głównym w Krakowie.
Uwielbiam język hiszpański!
Nauka hiszpańskiego, gdy prowadzi ją prawdziwy Anioł, musi być przyjemnością! A gdy jest to Uczesany Anioł – to zabawa jest nieziemska!
Wernisaż wystawy: Kto ty jesteś? Polak Mały! Artyści i dzieci w dwugłosie o niepodległości.
W ramach przygotowań do obchodów Święta 100-lecia Odzyskania Niepodległości uczestniczyliśmy w otwarciu wystawy „Kto ty jesteś? Polak Mały! Artyści i dzieci w dwugłosie o niepodległości” w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie.
Ile kropel jest w Morzu Bałtyckim?
Ile kropel jest w Morzu Bałtyckim? – odpowiedzi na to i inne trudne pytania poszukiwali uczestnicy warsztatów matematycznych zorganizowanych przez Kuźnię Wiedzy (Kampus Wieliczka).
Szkolne warsztaty chemiczne dla dzieci z edukacji domowej
Pora odwiedzić własną szkołę, by uczestniczyć w zajęciach dla dzieci z edukacji domowej.
22 Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie
Jak co roku nasza ekipa uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie. Naszą pełną relację z tego czterodniowego wydarzenia przeczytacie w naszych wpisach:
Emi i Tajny Klub Superdziewczyn – 5 Urodziny Emi na Targach Książki w Krakowie oraz Międzynarodowe Targi Książki 2018 w Krakowie okiem Czytelnika Roku
„Już pora na makijaż, na świateł rampy blask, kurtyna idzie w górę, na spektakl przyszedł czas!” – Warsztaty teatralne, akt III
Trzecie warsztaty teatralne to zajęcia z charakteryzatorami – przygotowania do spektaklu na rozpoczynają się na dobre…
Październik w edukacji domowej zakończony – nadszedł listopad i nowe wyzwania! O tym jak z nimi sobie poradziliśmy przeczytacie już wkrótce! Zapraszamy!
Bardzo ciekawy i różnorodny miesiac! Marysia Bond rewelacyjna!!!