Jak już pewnie wiecie, pod koniec lutego rozpoczęliśmy wakacje! Mimo że pogoda marcowa nas nie rozpieszczała (choć zdarzały się bardzo słoneczne, prawie letnie dni), a naszą ekipę zaatakowała choroba (z bardzo wysoką gorączką), pokonaliśmy wszystkie przeciwności i… ostatecznie wszystko zakończyło się dobra zabawą „z nauką w tle”.
Historia. To Lubię! Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych uczciliśmy oglądnięciem wystawy „Zapomniane Ogniwo” zorganizowanej przez IPN.
Warsztaty Młodych Odkrywców
Marzec 2019 w edukacji domowej nie mógł się obyć bez warsztatów na Kampusie Wielickim.
Co brakuje żabie, żeby prosto stać? — na tak postawione pytanie odpowiedzi szukaliśmy na kolejnych Warsztatach Młodych Odkrywców prowadzonych przez Kuźnię Wiedzy w Wieliczce.
Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych Świetlik
Podobnie jak w ubiegłym roku uczestniczyliśmy w konkursie Świetlik. Po zakończeniu przyszła pora na zabawę na szkolnym placu zabaw.
Warsztaty Teatralne w Teatrze Ludowym
Prawdziwym hitem kolejnych warsztatów teatralnych był pewien tajemniczy rekwizyt – szezląg! Wszyscy uczestnicy warsztatów wraz z rodzicami musieli go dokładnie przetestować!
W dalszej części warsztatów uczestnicy musieli zmierzyć się z niezwykle trudnym zadaniem aktorskim – improwizacją. Zobaczcie jak dobrze im poszło…
Flashmob „Wesele na nowo! Chodźże się bawić!”
16 marca 1901 roku odbyła się premiera „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego na deskach Teatru Miejskiego (dzisiejszego Teatru im. Juliusza Słowackiego). W 118. rocznicę tego wydarzenia ponownie wyruszył orszak weselny. Organizatorzy ze Stowarzyszenia All in UJ do udziału w wydarzeniu zaprosili Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Towarzystwo Przyjaciół Bronowic, a także ludowe zespoły taneczne: Krakowiacy, Krakus AGH i Słowianki UJ.
Zabawy z Archimedesem wzięły udział w tym wydarzeniu. Zobaczcie jak się bawiliśmy! Zapraszamy na naszą (najobszerniejszą z dostępnych w internecie) relację z tego wydarzenia.
Seans filmowy: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai
Warsztaty i seans filmowy. W marcu na tapecie… kino szwedzkie.
Kiermasz na Świętego Józefa
Pora na kolejne spotkanie z folklorem i sztuką ludową…
Na tropie wiosny. Szukamy wiosny wśród wiewiórek w Parku Bednarskiego
Pora na poszukiwanie wiosny w „parku wiewiórkowym” w krakowskim Podgórzu. To nie było proste zadanie! Aby policzyć wszystkie żyjące tu wiewiórki, trzeba być sprytnym i bystrym obserwatorem oraz dobrym matematykiem!
Pieniądze wczoraj i… dziś
Historię polskiej waluty poznawaliśmy na wystawie „Dzieje Złotego”.
The Crocodile Hunter Diaries – Z dziennika Łowcy Krokodyli…
Kolejne wiosenne obserwacje prowadziliśmy na terenie łąk nowohuckich. Położone o „rzut beretem” od naszego domu łąki, to jedno z najbogatszych miejsc pod względem przyrodniczym w Krakowie. Występują tu niezwykle rzadkie gatunki roślin i zwierząt. Dla nas największą frajdą było podpatrywanie płazów występujących na tym terenie. Co ciekawe, występują tu także gady: jaszczurki żyworodne, zaskrońce i …. sporadycznie krokodyle! Krokodyla upolowano tu w 1897 r.!
Dziennik łowcy dzikich przygód… Szlak Dwóch Kopców z Kopca Piłsudskiego na Kopiec Kościuszki
Wyprawa do Lasu Wolskiego szlakiem Dwóch Kopców (i nie tylko) to dobra wycieczka przyrodnicza z historią Polski w tle. 10 km wędrówki po jarach, wąwozach, polanach i ścieżkach było doskonałym treningiem na rozpoczęcie sezonu wycieczkowego.
Niezwykła przesyłka z Francji…
Francuski Komisariat ds Energii Atomowej i Alternatywnych Źródeł Energii przysłał nam niezwykle ciekawe pomoce naukowe…
Soboty dla poligloty – język hiszpański
Jak fajnie spotkać swoją „pierwszą panią od hiszpańskiego” i zadziwić ją postępami w nauce tego języka!
Festiwal Navigator – Festiwal Podróżników w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie
Pora poznać kolejnych polskich podróżników oraz zakupić porcję lektur o wielkich wyprawach.
8 Krakowski Festiwal Komiksów
W ramach Festiwalu Komiksów uczestniczyliśmy w następujących wydarzeniach:
Wystawa z okazji 60-lecia Smerfów
Warsztaty komiksowe
Zgadniecie co narysowałam? Wiecie już? Nie? To proste… Batmana, który wpadł do dziury!
Wystawa Lego
Giełda komiksów
Najnowsza część komiksu „Borka i Sambor” zakupiona!
Indyjskie Święto Holi
Po raz kolejny uczestniczyliśmy w Indyjskim Święcie Holi zorganizowanym przez IPCC (Indo-Polish Cultural Comittee) pod patronatem Ambasady Indii.
Wspaniałe stroje, cudowne pokazy taneczne, smakowite hinduskie potrawy i słodycze to coś co lubimy najbardziej. Szkoda tylko, że na tę wspaniałą imprezę z powodu dużej ilości innych aktywności nie dotarła moja koleżanka. Zapraszamy do oglądania naszej fotorelacji oraz obszernych fragmentów wspaniałego koncertu.
Mamy czas, mamy czas, czas nie goni nas…
Marzec 2019 w edukacji domowej był dla nas kolejnym okresem cennych edukacyjnych doświadczeń i decyzji. Udział w wyścigu o oceny odwołany, majowo-czerwcowe szaleństwo czerwonego paska też nas nie pochłonie. Nie będziemy także robić sobie sweet-foci na „wysypisku zdobytych dyplomów”. Będziemy mogli spokojnie uczestniczyć w wielu wydarzeniach edukacyjnych, które w najbliższym czasie odbędą się w Krakowie i okolicach. Fast education w której dominuje zasada: zakuć, zaliczyć, zapomnieć oraz wyścig z jednych „pseudokreatywnych” (często przeznaczonych dla dużo młodszych uczestników) warsztatów na drugie to nie dla nas. Definitywnie wychodzimy z piaskownicy.
Nadciąga era slow education – powolnej edukacji, czyli edukacji na najwyższym poziomie! Dość szybko i byle jak!
Post nie posiada komentarzy, a od jego publikacji minęło bardzo dużo czasu. Komentowanie zostało wyłączone.