Antoni Gaudí, czyli inspirujący wizjoner, który wyprzedzał swoją epokę

Antoni Gaudí

Oryginalność polega na powrocie do źródeł
/Antoni Gaudí/

Znacie Sagrada Família, wielki secesyjny kościół w Barcelonie? A może Casa Milà? Jeżeli tak, to już wiecie, kto został bohaterem naszych październikowych warsztatów artystycznych z cyklu „Bliżej sztuki”.
Antoni Gaudí – hiszpański (kataloński) architekt i inżynier secesyjny słynący ze swoich wyjątkowych projektów artystycznych.

 

Mistrzowie w Cervantesie – Antoni Gaudí

Antoni Gaudí geniusz architektury i eksperymentowania, wyjątkowa osobowość i wielki umysł, stał się nam bliski dzięki warsztatom przeprowadzonym w Instytucie Cervantesa w Krakowie. To właśnie tutaj artystka Ronda Bautista przeprowadziła z dzieciakami świetne warsztaty plastyczne inspirowane właśnie dokonaniami tego genialnego wizjonera.

 

Antoni Gaudí

 

Wegetarianin z głową w chmurach

Motywami przewodnimi naszej podróży do świata Gaudiego, pełnego kolorów i różnorodnych materiałów, stały się organiczne kształty pojawiające się w dziełach tego katalońskiego artysty. Inspiracje czerpaliśmy także z niezwykłego bogactwa szczegółów, które można odszukać w zaprojektowanych przez niego budynkach. Wszystko to stanowi wyraz jego niezwykłej pasji do natury.

 

Warsztaty inne niż wszystkie

W trakcie warsztatów dzieci poznawały najważniejsze dzieła artysty powstałe w różnych miastach, po to, by w drugiej części zajęć, inspirując się pracami Gaudiego, wejść w rolę architekta i zaprojektować, a następnie stworzyć już własne makiety. Zajęcia były prowadzone w języku hiszpańskim (częściowo tłumaczone), co niewątpliwie stanowiło dodatkową atrakcje tych warsztatów.

 

Antoni Gaudí

Czas na działanie…

 

Antoni Gaudí

 

Antoni Gaudí

 

Antoni Gaudí

 

Antoni Gaudí

 

Antoni Gaudí

 

Antoni Gaudí

 

Antoni Gaudí

 

Edukacja domowa

 

Antoni Gaudí ma godnych następców…

 

Edukacja domowa

 

Jak widzicie było naprawdę fantastycznie! Niesamowite emocje i moc inspiracji.
Czekamy już na następne warsztaty!

 

 

 


Wpis powstał w ramach projektu blogowego "Bliżej Sztuki"


Logo projektu Bliżej Sztuki


Post nie posiada komentarzy, a od jego publikacji minęło bardzo dużo czasu. Komentowanie zostało wyłączone.